Windows 7 Upgrade d...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 Upgrade de Microsoft ve Asus ayıbı  

Can Yerli
(@CanYerli)
Üye

 Merhaba Arkadaşlar,

    Geçen ay patronuma aldığım  Asus W90 marka notebook Vista X64 ile geldi ve üzerinde Windows7 ücretsiz Upgrade yazısı ile birlikte aldık.Buraya kadar sorun yok.İşletim sistemi piyasa sürüldü ve ben Asus firmasına Windows7 lisans key isteğinde bulundum.Onlarda bana Asus a ait bir link verdiler , içinde Windows7 Upgrade köprü linkine gittim..Oradan adımları takip ettim,tercih ettiğim işletim sisteminide seçtikten sonra ülke kısmına geldim ve "Turkey" i seçtim kargo ücretinin 34.99€ +KDV olunca şok oldum.(Avusturalya bile daha ucuz) Asus firmasına mail atarak Microsoft sitesinde henüz bulunmayan Windows7 X64 sürümünü bekleyeceğim dedim ve Lisans numarası isteğinde bulundum, fakat lisans kargo dışında verilmiyormuş yani lisans ücretinin yarısı olan kargo masrafını illa ödememizi istiyorlar..:( Biraz şikayet yazısı gibi oldu kusra bakmayın.Bu durumla karşılaşan var mı? 

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 26/10/2009 19:04
ahmetkucuk
(@ahmetkucuk)
Üye

Merhaba,


Garip bi durum olmus. microsoft bizim okulla anlaşmalı mesela. bir sürü windows7 key istedik ve aldık ücretsiz. hiçde sorun cıkarmadılar. gerçi sizin olayda sorun microsftta degil asus'ta:) bide microsofta mail atın. belki verirler. bu arada  windows7 yi şiddetle tavsie ederim ben çk memnun kaldım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/10/2009 01:02
Korhan Köseoğlu
(@korhankoseoglu)
Üye

İşte Microsoft 'un bir oyunu daha ! Üreticilerle birlikte !

Aynı durum Asus, Toshiba, Acer, Lenovo markalarında da geçerli. DVD kargo ücreti ödemeden bu yükseltmeyi gerçekleştiremiyorsunuz. 

Bilginize...

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/10/2009 13:00
Can Yerli
(@CanYerli)
Üye

Araştırdım Sadece Casper Windows7 geçiş de da kargo ücretini Casper firması üstleniyor..

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 02/11/2009 13:16
Paylaş: