İzlediğim Filmlerde...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

İzlediğim Filmlerden Ses alamıyorum.  

  RSS
Mert Sert
(@MertSert)
Üye

Herkese Merhaba ;


Şimdi merak ettiğim ve sorun yaşadığım bu konu, sitenin içeriğine uygunmu yada açtığım bölüme uygunmu bir türlü karar veremedim. Ama şu ana kadar burda bütün isteklerime ve sorunlarıma çözüm bulduğum için sizden yardım alacağıma inanıyorum. Evet Google Amcaya sordum ama verdiği yöntemler tatmin edici, çözüme ulaşıcı yöntemler ve öneriler değildi.


Sorunum şu ;


Şu an MKV filmeleri izlemeyen yoktur herhalde içinizde. İzlemeyen bile olsa muhakak biryerde izlemiş şahit olmuştur. Win Xp Pro'da Media Player Classic yüklü. ( Free codec sitesinden indirmiştim, şu an en son sürümü 5.20 mevcut. ) Başka ek bir codec programı yüklü değil bilgisayarımda. Düne kadar sorunsuz izlediğim filmlere bir şeyler oldu. Filmde yer alan arka plan sesleri, Örnek : Araba, Müzik, Ayak sesleri, Alkışlar ve vs. vs. bir çok örnekle değerlendirilebilinir,, sesler geliyor. Fakat Oyuncuların ağzından çıkan sesler gelmiyor. Bir tek oyuncuların sesleri duyulmuyor. Çok garip. Bunu nasıl çözebilirim sizce. AC3 filt.Codec yükledim çözüm olmadı. MPC kaldırıp tekrar yükledim yine olmadı. Bir çözümünüz varmı bu konuda. VLC player yükledim olmadı. BS Player yükledim olmadı. GO Player yükledim olmadı. Power DVD Bluray yükledim olmadı. Ses kartını çıkardım MainBoard'daki Onboard sesi denedim yine olmadı. Farklı ses kartı taktım yine olmadı. Image aldığım yedeğe geri döndürdüm PC'yi yine olmadı. Burda kayışı kopardım artık. Ne yapmalıyım bilmiyorum.


Saygılarımla.


 

Alıntı
Gönderildi : 16/10/2009 00:47
system.gokan
(@system.gokan)
Üye

Merhaba flimleri başka Pc ile denediniz mi ? .mkv için bsplayer trial versiyon olarak indirin ve bütün codec update yapmasına izin verin. Ancak sitesinden indirin elinizdeki sürüler ile veya başka biyerden indirdiğiniz sürüm ile değil sitesinden indirin. 🙂

 TV 'ye görüntü aktarıyorsanız ekran kartınızın grafik özeliklerini TV göre ayarlamanızda fayda var.

 

Kolay Gelsin...

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/10/2009 01:39
Fırat Bilmiş
(@firatbilmis)
Üye

k-Lite codec pack'in son sürümünü yükleyin. Kurulum esnasında default ayarlarla kurarsanız çoğu filmi açacaktır. Çünkü full kurulum yaptığınızda codec ler arası çakışma olabiliyor. Sizin problem AC3 filter sorunu gibi. K-lite kurarken orada AC3 seçenkleri var (Default olarak gelmez) onuda tiklerseniz sorun kalmaz diye tahmin ediyorum. Player olarakda GOM palyer'i tavsiye ederim. Çok stabil, basit ve kullanışlı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/10/2009 14:21
Mert Sert
(@MertSert)
Üye

[quote user="Fırat Bilmiş"]k-Lite codec pack'in son sürümünü yükleyin. Kurulum esnasında default ayarlarla kurarsanız çoğu filmi açacaktır. Çünkü full kurulum yaptığınızda codec ler arası çakışma olabiliyor. Sizin problem AC3 filter sorunu gibi. K-lite kurarken orada AC3 seçenkleri var (Default olarak gelmez) onuda tiklerseniz sorun kalmaz diye tahmin ediyorum. Player olarakda GOM palyer'i tavsiye ederim. Çok stabil, basit ve kullanışlı.[/quote]


K-Lite Mega Codec'ın son sürümünü kullanıyorum Full. PC'deki tüm codecları kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyeceğim. Gom Player Media Player Classic kadar kullanışlımı peki.


Saygılar.


 

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/10/2009 14:16
Serkan Yalcin
(@SerkanYalcin)
Üye

1-2 yil once mkv filmindede aynisi basima gelmisti ve K-LITE Mega Codec Pack kurunca sorun cozulmustu.Bence kurarkende alot stuff yaparsan mkv icin ektra codec dosyalarinida kurarsinki buda senin yararina olur.Ozellikle Mega Codec pack surumunu yuklemeni tavsiye ederim.

 

http://www.codecguide.com/download_k-lite_codec_pack_mega.htm

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SERKAN YALCIN

MCSE MCSA MCP

COMPUTEK SOLUTIONS & REPAIR OWNER

LONDON / ENGLAND

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/10/2009 08:54
Paylaş: