Forum

Event Viewer Securi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Event Viewer Security Hk

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
323 Görüntüleme
(@alperaykut)
Gönderiler: 259
Honorable Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar, sistemimde herhangi bir vürsu yok son guncellemeler yapılı.Ancak Event Viewer'de Securitynin kayıtları tutlmuyor.Ayrıca Sabah 08:00 ile akşam 17:00 pc mi acık bırakıyorum.Ancak Makinam akşam bir gelmişim kapalı .Minidumplara bakıyorum hiç birşey yok.Sistem içinde makinaım nicin ne zaman kapatıldıgını nasıl gorebilirim.Herhangi bir 3 party progmra veya Event Viewer da nerelere bakmam gerekiyor.

Gönderildi : 14/10/2009 03:28

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Makaledeki http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/29/domain-ortm-n-n-event-viewer-le-takip-edilmesi.aspx  adımları uygularsanız ,audit policy ile işinizi görebilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 14/10/2009 04:16

(@serhatsert)
Gönderiler: 80
Trusted Member

Selam arkadaşlar, sistemimde herhangi bir vürsu yok son guncellemeler yapılı.Ancak Event Viewer'de Securitynin kayıtları tutlmuyor.Ayrıca Sabah 08:00 ile akşam 17:00 pc mi acık bırakıyorum.Ancak Makinam akşam bir gelmişim kapalı .Minidumplara bakıyorum hiç birşey yok.Sistem içinde makinaım nicin ne zaman kapatıldıgını nasıl gorebilirim.Herhangi bir 3 party progmra veya Event Viewer da nerelere bakmam gerekiyor.

Selam,

Sisteminiz bir sunucumu yoksa clientmı ? Client ise security loglarını görmek için Audit düzenlemesi yapmalısınız.Ayrıca bilgisayarın kapanması gibi hata raporlarının olay kayıtları "System" başlığı altında toplanır.Bu kısma bakmalısınız.

Gönderildi : 14/10/2009 08:43

Paylaş: