Forum

Ağ iletişimi yok

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağ iletişimi yok

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
412 Görüntüleme
(@MuhammetYILMAZ)
Gönderiler: 162
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ağ bağlantısı bağlı görünmesine rağmen ne ağda herhangi bir pc ye ulaşabiliyorum nede ping atabiliyorum. loglara herhangi bir hata düşmüyor. ethernet kartının sürücüsünü yeniledim ama sorun hala devam ediyor. Ağ bağlantısını devredışı bırakıp yeniden etkinleştirdiğimde bazen kısa bir süre ping atabiliyor daha sonra yine kesiyor. kendi ip me ping atabiliyorum. Ağ kablosunu kontrol ettim sağlam.

Gönderildi : 09/10/2009 11:32

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Switch portu arızalı olabilir mi? Birde IP yapılandırmanız nasıl? IP yi ellemi veriyorsunuz yoksa otomatik mi? Ping atabildiğiniz ve atamadığınız durumlarda PC nin IP sinde değişim oluyor mu? Ethernet kartını değiştirerek denediniz mi? Ağ kablosunu değiştirerek denediniz mi?

Gönderildi : 09/10/2009 11:37

(@MuhammetYILMAZ)
Reputable Member
Konu başlatıcı

başka bir PC de daha başıma gelmişti. Yeniden kurduğumda düzeldi. farklı noktalarda farklı switch ve kablolarla da denedim. (cihaz notebook)

Gönderildi : 09/10/2009 15:27

(@bariscagri)
Gönderiler: 58
Estimable Member

merhaba muhammet bey;

bana gore yazdiklarinizdan anladigim kadariyla, sorun bence cihazin ethernet kartindan kaynaklaniyor. Usb ethernet cevirici ile birkez denerseniz sanirim sonuca ulasmis olabiliriz.

Saygilarimla...

Gönderildi : 09/10/2009 15:58

(@MuhammetYILMAZ)
Reputable Member
Konu başlatıcı

çare bulamayınca sistemi yeniden kurdum su an sorun yok.

Nette de bu olay ile ilgili hiçbirşey bulamadım.

Gönderildi : 09/10/2009 17:13

(@MuammerKOSEOGLU)
Gönderiler: 196
Reputable Member

Keşke formatlamasaydınız problemi çözmeyi deneseydik ilerde tekrar bu veya benzeri bir sorunla karşılaştığınızda yardımı olurdu. Her ufak bir problemde format bence yanlış bir seçim

( Aciliyet konuları haiç tabi 🙂 )

Gönderildi : 09/10/2009 17:32

(@MuhammetYILMAZ)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Acil olduğundan formatlamak zorunda kaldım. Yoksa benim içinde sorunu  çözmek daha öncelikli. Benim düşüncem virüs üzerineydi ama eminde değilim tam olarak. Eğer  tahmin ettiğim gibi virüs yüzünden problem olduysa çok işim var  demektir  🙁

Gönderildi : 12/10/2009 17:51

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Paylaş: