Forum

Vista Home Premium ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vista Home Premium 64-bit internete çıkmıyor.

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
374 Görüntüleme
(@salihyesil)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

Detay'ları veriyim;

Kullanılan cihaz sony vaio Nw125j,Us'dan alınmış.ürün yurt dışında daha önceki gün internete bağlanıyordu,fakat türkiyeye geldiğinde evindeki modemde ip almasına rağmen internete çıkmıyor.vistada herhangi bir güvenlik duvarı aktif değil,herhangi bir antivirus programı da kurulu değil.(virus yok pcde revocery den döndüğü andada denemiş sonuç aynı-kalmış win7 de kurmuş garip ama sonuç yine aynı).kablolu ve kablosuz olarak bağlanması farketmiyor her ikisindede "local only" durumu söz konusu.dün şöyle bir nete baktım ama net birşey göremedim,daha önce bu problemi yaşayan ve çözmüş biri varsa lütfen yardımcı olabilirmi?.

Gönderildi : 19/09/2009 17:12

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Merhaba,

buraya bir bakın  -> http://support.microsoft.com/default.aspx/kb/928233

Gönderildi : 19/09/2009 17:32

(@salihyesil)
Eminent Member
Konu başlatıcı

öncelikle ilgin için teşekkürederim.kayıt defteri durumunu aşşağıda görebilirsin.malesef sonuç olarak problem devam ediyor,başka bir çözüm varmı?

Gönderildi : 19/09/2009 18:49

(@salihyesil)
Eminent Member
Konu başlatıcı

yokmudur bir çaresi?yada böyle bir sorunla karşılaşmış bir kişi?

Gönderildi : 19/09/2009 21:43

(@EyupHAMAMCI)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba mevcut ip yapılandırmasını ve dnsleri manuel olarak girmeyi denediniz mi ? Harici bir kablosuz adaptorle baglanmayı deneyebilirsiniz.İyi calışmlar

Gönderildi : 19/09/2009 22:42

(@salihyesil)
Eminent Member
Konu başlatıcı

evet statik denedim fakat olmuyor,harici bir usb kablosuz aygıt alıp denemedim.fakat bu cihazın wireless özelliği mevcut kullanamadıktan benim için pek bir anlam ifade etmicek.istediğim vista ile ilgili bu sorunun neyden kaynaklandığı bir fikriniz varmı?cihaz çünkü iki gün önce internete yurt dışındayken giriyordu ayrıca cihaz yeni bunu belirtiyim 1 aylık.

Gönderildi : 20/09/2009 00:07

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba Sn. Salih Yeşil,

Bu konu ile iki maddeyi ayrı ayrı denemenizi istiyorum

1. netsh interface tcp set global autotuninglevel=disabled bu komutu uyguladıktan sonra wriless bağlantının veya kablolu bağlantının çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz.

2. HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces altında yer alan tüm DhcpConnForceBroadcastFlag değerlerini 0 yapınız. Bu işlemi yapmadan önce lütfen regedit yedek alınız.

Gönderildi : 20/09/2009 22:43

(@salihyesil)
Eminent Member
Konu başlatıcı

her ikisinide yapmıştım,fakat hiçbir sonuç elde edemedim...konu kapanabilir.

Gönderildi : 30/09/2009 03:18

Paylaş: