Forum

Windows7 kurulum ha...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows7 kurulum hatası

12 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
845 Görüntüleme
(@AlaettinKoyuncuoglu)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Selamlar.

EP43-S3L model anakartlı bilgisayara windows7 kurmaya çalıştığımda aşağıdaki hata mesajını almaktayım.

" Windows 0 Diski 1 bölümüne yüklenemez."

" Windows bu diske yüklenemez. Bu bilgisayarın donanımı bu diske önyükleme yapmayı desteklemeyebilir. Disk denetleyicisinin bilgisayarın bios'unda etkinleştirildiğinden emin olun."

Anakart bios ayarlarında önyükleme ile ilgili bir bilgiye ulaşamadım. Bios update yaptım ancak yine çözülmedi. bu konuda desteklerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

Gönderildi : 18/09/2009 02:50

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

Problem anakarttan çok hdd deymiş gibi duruyor başka bir disk ile deneyin. Ayrıca hdd sata ise anakart üzerinde raid yapılandırması olup olmadığına bakmanızda fayda var.

Gönderildi : 18/09/2009 11:46

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Merhaba;

Kurulum yapmaya calıstıgınız disk SATA 'mı acaba ? yada herhangi bir raid yapısı kullanıyor musunuz ?

Gönderildi : 18/09/2009 11:46

(@AlaettinKoyuncuoglu)
Active Member
Konu başlatıcı

Hayır, Kurulum yapmaya çalıştığım disk SATA değil IDE farklı boyutlarda disklerle denedim aynı hatayı alıyorum. Gigabyte teknik servisle görüştüm anakart üzerinde herhangi bir ayar olmadığını söylediler. İlginç olan kısım Windows2008 server kurmaya çalışınca da aynı mesajı alıyorum.

Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 19/09/2009 12:32

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Kurulum işleminde Disk bölümünde iken gelişmiş seçeneğine tıklayın ve diskler bölümünde diski seçip silin daha sonra kuruluma devam edin.

Gönderildi : 19/09/2009 23:17

(@AlaettinKoyuncuoglu)
Active Member
Konu başlatıcı

Malesef aynı sorun devam ediyor. 🙁

Bu arada herkesin geçmiş bayramı mübarek olsun.

Gönderildi : 23/09/2009 12:00

(@serkandursun)
Gönderiler: 177
Reputable Member

il secenek olarak anakartınızın bios'unu komple sıfırlayın artınsan Sata yapılandırma seceneklerine geliniz burası büyük ihtimal ATA modundadır bu seçenegi AHCI moduna alınız kurulumu deneyiniz.

ikinci secenek MBR (Master Boot Recort) u silmelisiniz bunun  için magicdisk tarzı bir program kullanınız

Gönderildi : 23/09/2009 13:05

(@AlaettinKoyuncuoglu)
Active Member
Konu başlatıcı

AHCI modu göremedim anakart üzerinde.

Gönderildi : 27/09/2009 00:23

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

• Biosta IDE configuration altında configre sata as altında

• Yada Integrated peripherals altında Sata Ahcı mode altından AHCI yi görebilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 28/09/2009 01:12

(@SerdarGuley)
Gönderiler: 123
Estimable Member

Merhaba eğer iki diskiniz varsa diğer diskinizi önyükleme diski gördüğü için kuramıyor. Diğer diski iptal edin sata kablosunu çıkarın yada bios"tan disable edin...

Gönderildi : 06/10/2009 21:29

(@AlaettinKoyuncuoglu)
Active Member
Konu başlatıcı

Tek disk var. Microsoft'u aradım. Aldığım cevap çok ilginç ti. Henüz Türkiye'de satışa sunulmadığı için destek veremiyoruz dediler.

Gönderildi : 09/10/2009 12:34

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Selamlar,
IDE disk kullanmanızın özel bir amacı yoksa SATA ile deneyebilirmisiniz kurulumu?

Gönderildi : 09/10/2009 15:04

Paylaş: