Forum

Tüm şifrelerim...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Tüm şifrelerimin tutulduğu dizin/dosya var mı ?

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
395 Görüntüleme
(@FatihDEMiR)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Laptob'uma format atıcam. Fakat 2 senedir üzerinde Xp koşuyor ve bu laptop ile bir çok network'e şu an otomatik bağlanıyorum. Şifre vs sormadan. (Tahmin edeceğiniz gibi, ilk girdiğimde username ve şifreyi girip, parolayı hatırla vs.. seçiyorum)

Müşterilerimin Wireless şifreleri, serverlarına giriş yapmış olduğum username ve şifrelerini, xp'yi tekrardan kurduktan sonra bir daha tek tek tanıtmak biraz yorucu ve zahmetli olucak. (Bazılarınında açıkcası şifrelerini hatırlamıyorum, bir daha sormam gerekicek vs..)

Makinayı formatlamadan önce, bu şifrelerin tutulduğu bir dosya vs var ise, bu dosyanın yedeğini alıp, xp'yi kurduktan sonra tekrar aynı yere kopyalayıp, sanki makina yeniden kurulmamış ve kaldığı yerden devam ediyormuş gibi bir şey arıyorum.

Var mıdır bir yöntemi ? yoksa tek tek girmiş olduğum networklere beni hatırla yapmak zorunda kalacak mıyım ?

Teşekkürler.

Gönderildi : 05/09/2009 07:12

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Xp üzerinde şu işlemleri yapabilirsiniz.User state migration tools yani run kısmına migwiz yazarak profil yedeğini alınızx.Daha sonra format attıktan sonra profili geri yükleyiniz. Network şifrelerini alabilirsiniz belki bu şekilde.

Kolay gelsin

Gönderildi : 05/09/2009 12:03

(@FatihDEMiR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Aslında istediğim bir nevi bu tarz bir şeydi. Xp'den dışarı alıp, diğer partition'a kurmuş olduğum Windows 7'ye import etmeye çalıştım.
Bu zamana kadar, girmiş olduğum tüm networkler ve Wireless ağların isimleri/Ipleri ile birlikte karşıma geldi.

Fakat username ve şifre bilgilerini kusursuz bir şekilde sanki aktarmadı gibime geldi ?

İlk test olarak, evdeki Wireless modemi denedim. Xp'de otomatik olarak bağlanıyor iken, dışarı export edip, sonra diğer işletim sisteminden de içeri alıp test ettim. Wireless'e girmedi, şifre istedi. Diğer tüm Wireless bağlantılarında aynı şekilde key/Şifre bilgisi hep boş. Aceba ben mi bir yerlerde hata yapıyorum ?

Ya da cevap vermekte acele ediyorum sanırım. Ne de olsa hafta içersinde müşterilerimin networklerine girmeye çalıştığımda, Wireless ve Network erişimleri (\\Server) ayarları belli olucak.

Gönderildi : 06/09/2009 02:52

(@FatihDEMiR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bu arada 3. parti yazılım programları ile de işimi manuel de olsa çözmüş bulunuyorum.
Belki başka birisininde işine yarayabileceğini düşündüğüm için, ufak bir açıklama yapiyim.

Network Password Recovery ile tüm networklere giriş bilgilerimi görebildim ve bunu Html olarak raporlayabilen bir tool. (Ip / Username / Pass)

WirelessKeyView ile de bu zamana kadar giriş yapmış olduğum Wireless modemlerin bilgileri mevcut. (Ama sadece WEP'leri gösterdi. WPA ve WPA-2 lerin şifrelerini gösteremedi.)

Ve benzeri bir çok, makinada saklı bulunan şifreleri gösteren araçları, Password Tools sayfasından da bakabilirsiniz.

Gönderildi : 06/09/2009 15:26

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 09/09/2009 16:23

Paylaş: