Forum

Spooler Hatası

Bildirimler
Hepsini Temizle

Spooler Hatası

12 Yazılar
7 Üyeler
0 Reactions
360 Görüntüleme
(@AliBenerDiKER)
Gönderiler: 157
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Windows Xp Pro'da hp 1020 yazıcı kurulu,farklı bir makinadan tanıtıp çıktı gönderdiğimde yazdırılıyor diyip kalıyor.Servislerden Spooler servisini yeniden başlatınca.Çıktı geliyor.bu pcler domain ortamında her seferinde bunu yapmak gerekiyor. ne yapmam gerekir.

Gönderildi : 28/08/2009 14:04

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Local admin ile bilgisayarları açın ve printerları yükleyin daha sonra AD userı ile açın.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 28/08/2009 14:14

(@AliBenerDiKER)
Gönderiler: 157
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Local admin ile açıp printerı bağlandığımda, sadece local admin userı için gelir  printer,domain user ile açtığımda ayrıca bağlanmam gerekmezmi sizce?

Gönderildi : 28/08/2009 16:40

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Domain usersın ekleme yetkisi yoktur.Siz domain usera ne hakları veriyorsunuz ki?

Gönderildi : 28/08/2009 20:52

(@ozguraltinel)
Gönderiler: 244
Reputable Member

Bu sorunun aynısı bende de var şuanda. Ben Gerekli kısıtlamaları GPO üzerinden yaptığım için domain userlara administrator yetkisi vermekteyim. Yani tüm kullanıcıların yazıcı ekleyip silme yetkileri var.

Gönderildi : 09/09/2009 14:02

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Son durum nedir?

Gönderildi : 09/09/2009 14:41

(@ozguraltinel)
Reputable Member

Sorun devam ediyor. Kullanıcı geçici çözüm olarak servisi kapatıp açıyor.

Çözümü hala bulamadım.

Gönderildi : 09/09/2009 14:46

(@EyupHAMAMCI)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba  prınt alacak kullanıcıları prınterın bağlı oldugu makinaya local admin olarak ekleyin .İyi calışmalar

Gönderildi : 09/09/2009 15:27

(@ozguraltinel)
Reputable Member

Domain yapısı mevcut.

Gönderildi : 09/09/2009 15:30

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

merhaba,

domain yapısındada local admin yetkisi verebirsiniz,

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/09/2009 15:38

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba Windows Xp Pro'da hp 1020 yazıcı kurulu,farklı bir makinadan tanıtıp çıktı gönderdiğimde yazdırılıyor diyip kalıyor.Servislerden Spooler servisini yeniden başlatınca.Çıktı geliyor.bu pcler domain ortamında her seferinde bunu yapmak gerekiyor. ne yapmam gerekir.

bu konuyla ilgi bende sormuştum arkadaşın sorununu local admin izin vererek çözüm sağlanamaz sanırım çünki benimde başıma geldi büyük bir ihtimal virüs den kaynaklanıyor fazla uğraşmadım format attım düzeldi ama tabiki format bir çözüm değil arkadaşlar bunun çözümünü bulan varsa lütfen paylaşsın forumda yazıcı spooler durduruluyor ve bazen de hata veriyor yazıcılarda hiç birşey görünmüyor.Manuel başlatmak da çözüm değil bu yüzden bilen varsa sitede paylaşırsa çok makbule geçer.

Gönderildi : 17/09/2009 14:01

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Merhabalar,

Bu soruna benzer bir sorunda benim başıma gelmişti driver kaldırıp tekrar yükledikten sonra düzeldi.

Gönderildi : 17/09/2009 15:09

Paylaş: