Forum

windows paylaşım so...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows paylaşım sorunu

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
346 Görüntüleme
(@TolgaSolmaz)
Gönderiler: 69
Trusted Member
Konu başlatıcı

internet kafe de herhangi bir makinede paylaşım verildiğinde ağ bağlantılarında görünmüyor hiçbir şekilde ve ağ bağlantıları donuyor. workgroup kısmını tıkladığımda da ise izniniz yok gibi bir hata veriyor ama başlat çalıştıra masa adını yazdığımda paylaşılan dosya gözüküyor neden böyle bişey oluyor. Makineleri sıfır imajladım ve combofixle tarattım hepsini

İlginiz için şimdiden Teşekkürler 

Gönderildi : 25/08/2009 01:08

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Başlat-Çalıştır- \\192.168.2.5\paylasilan klasor            veya      \\pc12\paylasilan klasor şeklinde deneyin.

Paylaşım verdiğiniz bilgisayarın ip no'suna ping atınız.

Gönderildi : 25/08/2009 02:57

(@TolgaSolmaz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

o şekil oluyor ben bir pc ye format atıp imajını alıp diğer pclere de o imajı geçttim acaba SSID çakışması mı oldu newsidle denemedim yarın onlada denicem birde bütün pclerin firewallarını kapattım ondan dakaynaklanabilir mi acaba kanımca kaynaklanmaz ama sormakta yarar var

Gönderildi : 25/08/2009 04:05

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

İmajları almadan önce sysrep yamadıysanız, SID sorunu teşkil edebilir.Dediğiniz gibi newssıd programı ile deneyebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 25/08/2009 10:46

(@TolgaSolmaz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

anamakinadaki akınsoft programı durdu pcleri görmüyor bazen ağ bağlantılarını açtığım zamanda makineler donuyor çok zor durumda kaldım ne yapmam lazım bütün makinelere elden sıfırdan mı format atmam lazım birde generic host 32 hatası veriyor ondan sonra gidiyor bütün ağ bu problemide nasıl çözebilirim ????

Gönderildi : 25/08/2009 18:09

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

http://www.cozumpark.com/forums/post/65729.aspx

http://www.cozumpark.com/forums/post/118376.aspx

Ayrıca sistemde confiker solucanı ya da win32.sality.aa virüsü bulaşmış olabilir.Removal toolları download edip,remove ilmelerini gerçekleştirin.

Kolay gelsin

Gönderildi : 25/08/2009 18:18

Paylaş: