Forum

xp kapanmama sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

xp kapanmama sorunu

8 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
954 Görüntüleme
(@MustafaNUR)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba . . Musterime ait bir pc'yi xp 'ye formatladım. Ancak ne oldu ise bilgisayarı kapat dediğimde Artık bilgisayarınızı güvenle kapatabilirsiniz yazısı geliyo ve pc elektrigi kesmiyor. Main boar ecs 845PE-A800 bios update ettim. Guncel driverlerini yükledim yine olmadı. (not: tekrarda formatta attım ) . Bu konuda yardımcı olabilirseniz cok sevinirim

Gönderildi : 25/02/2008 16:43

(@cevdetciftci)
Gönderiler: 357
Reputable Member

kurduğun cdde sorun olabilir mi? başka cd ile tekrar kurulum yapmanı tavsiye ederim

Gönderildi : 25/02/2008 16:47

(@MustafaNUR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Her zaman kurulum yaptıgım bir cd idi ama simdi bende farklı bir cd'den kurmayı deiyorum . Olumlu yada olumsuz bir degisiklik olursa bilg vericem . Tesekkurler

Gönderildi : 25/02/2008 16:56

(@AhmetYUKSEL)
Gönderiler: 65
Trusted Member

Merhaba bymusty75 aynı sorunu bir kaç pcde bende yaşadım çözümünü yanlış hatırlamıyorsam şu şekilde bulmuştum bilgisayarım sağ click özellikler/donanım/aygıt yöneticisi/görünüm sekmesinden gizli aygıtları göster/ orda ismini şuan tam hatırlayamıyorum ama kırmızı x işeretinde etkinleştirilmesi gereken bir öge var onu etkinleştirince sorun düzeliyordu. Umarım işine yarar.

Gönderildi : 25/02/2008 17:15

(@SedatKahraman)
Gönderiler: 46
Trusted Member

http://support.microsoft.com/kb/810903/tr

buyrun..

Gönderildi : 25/02/2008 17:57

(@MustafaNUR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaslar herkese tesekkurler sorun power supply ' den cıktı . Power'ı degistirıp bır kez daha format attıktan sonra hersey normale dondu

Gönderildi : 25/02/2008 23:32

(@SelimOZER)
Gönderiler: 44
Trusted Member

Denetim masası--> güç seçenekleri--> 

Gelişmiş Güç Yönetimi Desteğini Etkinleştir'i seçin ve Tamam'ı tıklatın.

Gönderildi : 25/02/2008 23:32

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Denetim masası--> güç seçenekleri--> 

Gelişmiş Güç Yönetimi Desteğini Etkinleştir'i seçin ve Tamam'ı tıklatın.

Yapmanız gereken yukarıdakidir. Bunun sebebide güç kaynağı yada driverlariniz ile ilgili bir kapanmama problemidir.

Gönderildi : 26/02/2008 11:02

Paylaş: