Forum

Vista'ya Sql 2005 S...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vista'ya Sql 2005 Server kurulumu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
335 Görüntüleme
(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba ardaşlar,

vista ultimate üzerine Sql 2005 server kurmaya çalışıyorum .components to install kısmında Sql Server database server pasif çıkıyor işaretleyemiyorum.bu bölümü geçtiğim zaman Service account kısmı ve collaction settings kısmıda  gelmiyor ve  kuruluma başlıyor.Bunun sebebi ne olabilir?

Teşekkürler 

Gönderildi : 07/08/2009 22:55

(@nokup)
Gönderiler: 104
Estimable Member

setup.exe /no_bsln_check . bunu dener misin ?

Gönderildi : 08/08/2009 00:33

(@nokup)
Gönderiler: 104
Estimable Member

Windows Vista’ yı kurduktan sonra; 1. Computer üzerinde sağtuş, Manage’ i seçerek, Users’ dan Administrator hesabını aktif hale getiriniz. 2. Control Panel’ den User Accounts’ u seçip, User Account Control’ ü kapatınız. 3. Vista kurulurken bilgisayarınızın ismini “User-PC” gibi “-” işareti ile verir, Computer üzerinde sağtuş Properties’ i seçerek bilgisayarın ismini içerisinde “-” işareti yeralmayacak şekilde düzenleyiniz. 4. Bilgisayarı yeniden başlatıp, Administrator hesabı ile login olunuz. 5. Windows’ u Update ediniz. (Önerilir.) 6. Reporting Services’ i kullanacaksanız, IIS’ i yükleyiniz. 7. Visual Studio.Net 2005′i kurunuz. 8. Administrator hesabı ile Sql Server 2005′ i kurunuz. 9. Msdn’ i en son kurunuz. (Önerilir.)(Merge etmesi için.) Kurulum bittikten sonra Sql Server 2005 ServicePack 2 ve Visual Studio.Net ServicePack 1′ i kurmayı unutmayınız. ---ALINTIDIR---

Gönderildi : 08/08/2009 00:38

(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member
Konu başlatıcı

Teşekkür Ederim.Herkese yukarıdaki adımlardan sonra kurabildim.Nereden alıntı ise elleri dert görmesin:)

Gönderildi : 08/08/2009 21:37

Paylaş: