Forum

outlook express sor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

outlook express sorunu

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
375 Görüntüleme
(@ismailalkurt)
Gönderiler: 176
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

Outlook expresi kapatırken arşivlesin mi diye sordu ve evete bastım.

arşivledikten sonra son altı aylık mesajlar siliinmiş ama daha önceki aylar duruyor.Bunları nasıl geri getirebilirim.

Gönderildi : 10/04/2008 19:39

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba arkadaşlar

Outlook expresi kapatırken arşivlesin mi diye sordu ve evete bastım.

arşivledikten sonra son altı aylık mesajlar siliinmiş ama daha önceki aylar duruyor.Bunları nasıl geri getirebilirim.

Merhaba İsmail bey;

Oulook ayarları default ise;

Otomatik Arşiv'in öğelerle çalışma şekli

Otomatik Arşiv bir klasördeki öğelere aşağıdakilerden birini veya her ikisini de yapabilir: Süresi dolan öğeleri kalıcı olarak silme; eski öğeleri silme veya bir arşiv dosyasında arşivleme. Arşiv dosyası özel bir veri dosyası türüdür. Otomatik Arşiv ilk kez çalıştığında, Outlook arşiv dosyasını şu konumda otomatik olarak oluşturur:

C:\Documents and Settings\kullanıcı adınız \Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook\Archive.pst

Yerel Ayarlar klasörünü göremiyorsanız, gizli olabilir. Gizli klasörlerin görüntülenmesi hakkında bilgi için Microsoft Windows Yardımı'na bakın.

Outlook öğeleri ilk kez arşivledikten sonra, dosyadaki öğelere doğrudan Outlook Klasör Listesi içindeki Arşiv Klasörleri (Klasör Listesi: Posta kutunuzda kullanılabilir olan klasörleri görüntüler. Alt klasörleri görüntülemek için klasörün yanındaki (+) işaretini tıklatın. Klasör Listesi görünmüyorsa, Git menüsüne gidin ve Klasör Listesi'ni tıklatın.)'nden erişebilirsiniz. İsterseniz, tek tek klasörler için ayrı arşiv dosyaları da oluşturabilirsiniz.

Arşiv Klasörleri'ni açtığınızda, varolan klasör yapınızın Outlook tarafından korunduğunu görürsünüz. Arşivlemek için seçtiğiniz klasörün üstünde ana bir klasör varsa, arşiv dosyası içinde ana klasör oluşturulur, ancak ana klasör içindeki öğeler arşivlenmez. Bu durumda, arşiv dosyası ile posta kutusunuz arasında benzer bir klasör yapısı olur. Arşivleme sonrasında klasörler, boş olsalar bile, yerinde kalır. Öğelerle çalışma şekliniz ana posta kutunuzdaki öğelerle çalışma şeklinizle aynıdır. Arşivlenmiş öğeleri yeniden ana posta kutunuza taşımaya karar verirseniz, tüm öğeleri arşiv dosyasından özgün klasörlerine veya belirttiğiniz başka klasörlere alabileceğiniz gibi, öğeleri tek tek el ile de taşıyabilir veya kopyalayabilirsiniz.

Alıntıdır

Gönderildi : 10/04/2008 19:49

(@ismailalkurt)
Reputable Member
Konu başlatıcı

yalnız benimki outlook express

bunda böyle bir özellik varmı acaba

yada outlook express teki silinmiş ögeleri nasıl geri getirebilirim.

Gönderildi : 10/04/2008 19:50

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Outlook silinmiş öğeler üzerine geldiğinizde>araçlar>silinmiş öğeleri kurtar sekmesi var ordan silinmiş öğeleri kurtara bilirsiniz..

Gönderildi : 10/04/2008 20:05

(@ismailalkurt)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ertan Bey

Yazınız için teşekkürler fakat ben bunları outlook expresste bulamadım.

Gönderildi : 10/04/2008 21:08

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

merhabalar.

C:\Documents and Settings\user\Local Settings\Application Data\Identities\{61888C77-AEB7-44CD-B5D4-AA017AB2A130}\Microsoft\Outlook Express

xp için burada archive dosyası olması gerekir. 

Gönderildi : 10/04/2008 23:33

(@onersezgin)
Gönderiler: 187
Reputable Member

Korhan bey in söylediği yere geliyor gerçi ama [:)]

outook express arayünden de şu şekilde ulaşabilirsin

Tools, OptionsMaintenance, Store Folder

Gönderildi : 11/04/2008 00:07

(@ismailalkurt)
Reputable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar

sorunu çözdüm

outlook express sıkıştırırken gelen kutusunu geri dönüşüm kutusuna bak uzantısı ile atmış.Ordan aldım.

Microsoft'a teşekkürler.

Gönderildi : 14/04/2008 13:52

Paylaş: