Forum

Bir sürüc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bir sürücüye iki tane Xp kurmak

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
419 Görüntüleme
(@onurcelikdemir)
Gönderiler: 30
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bir arkadaşım C sürüsüne iki tane XP kurduğunu iddaa ediyor. Biri c:/windows diğerini de c:/windows1 olarak kurmuş. Ben kuramassın felen dedim tam bilmeyince de üstelemedim. Merak ediyorum. Kurabilir mi iki tane sistemi?

Gönderildi : 15/07/2009 22:32

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

kurar ama dil farklı ise örnek biri türkçe diğeri ingilizce neler olucak kısaca
program files altındaki dosyalar en son hangi xp kuruldu ise o dilde olur
örnek xp ingilizceyi son olarak kurdu ise bazı uygulamalar programfiles tançalışanlarda dil sorunu olur
ie mutlaka sorun çıkarır diye düşünüyorum
service packler farklı ise sorun olur

selamlar

Gönderildi : 16/07/2009 02:28

(@onurcelikdemir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

İlk defa duydum, çalıştığım yerdeki bir kişi kuramassın çakışır felan dedi öyle kaldıydı.Ama nasıl kuracak. Bölümü silmeden kurarsa yine bir tane kuruyor silse zaten bir tane kuracak. Farklı Xp cd.syle mi yapıyorlar.

Gönderildi : 16/07/2009 03:00

(@SedatKahraman)
Gönderiler: 46
Trusted Member

Merhabalar. C sürücüsü altında windows klasörü varsa eğer, kurulum sırasında ya diski biçimlendirirsin ya da önceki işletim sisteminin üstüne kurarsın..

Kurulum da burada windows klasörü var. Silmek ister misin ? Üzerine yazmak ister misin ? Farklı isimle kurmak ister misin ? der.. (windows1 gibi).. 

2 klasörün birbiriyle ilgisi yoktur ama kurulumdan sonra.. 

Gönderildi : 20/07/2009 15:56

(@onurcelikdemir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Üzerine yazdığımda da sildiğimde de 1 tane windows kuruyor. Orasını anlayamadım zaten. Cd farklı olduğundan olabilir hehalde

Gönderildi : 22/07/2009 00:56

(@ahmetkucuk)
Gönderiler: 93
Estimable Member

yok hocam cd ile çok uzaktan alaka kurulur ama gerek yok ben sana anlatayım.

şimdi girdin cd ile başlattın windowsu, orda xp kur dedin devam ediyosun bölüm sectin devam ediyosun orda sana daha önceden kurulu olan xp sürümü varolup olmadıgını gösteriri, işte burası biraz kilit nokta: normalde internet baglantısı(güncelleme imkanı) olmayan bilgisayarda tamir diye bi secenek olur varolan xpyi kurtar felan der. devam edersin ama eğer daha önceden xpyi yükleyip sonra güncellersen o kurulum  xpyi farklı bi versiyon gibi görür ve tamir seceneği kalkar, onun yerine sen genede devam etmek istersen o gene devam eder. ama yaklaşık olarak şöyle bişey diyor HATAAAAA!!!!xp kurmak istegin yerde zaten xp var ne yapcaz bilmiyorum vbvbvbvbvb.diyor en sonundada başka klasör adı kullanarak devam etmek istermisiniz diyor devam için L ye basın gibi bişey diyor.  yeni bir ad giriyosun windows için mesela arkadasın orda hemen 1e basmıs enter demiş geçmiş farklı şeylerde yazabiliyosun ama bazılarını kabul etmediği de oluyor, işte böle kuruyosun normalde bu kurulum ekranında herşey yazıyor ama insanlar önyargıdanmıdır nedir hiç bi zaman okumuyorlar... karısık yazdıysamda sorunun çözüldü sanırım..

Gönderildi : 22/07/2009 21:27

(@onurcelikdemir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bir dahaki sefere daha dikkatli kurup ilerleyim, bakalım nasıl olacak. Saolsın 🙂

Gönderildi : 25/07/2009 18:25

(@omerarda-2)
Gönderiler: 59
Trusted Member

aynısı bana da oldu kazayla 😀

windows yüklüyken katılımsız modifiye edilmiş xp cdsi taktım nasılsa formatlar dedim enter diyip gectim baktım ki 2 tane windows var c sürücüsünde :

herhangi bir sorun  da cıkmamıştı 🙂

Gönderildi : 26/07/2009 22:28

(@onurcelikdemir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Tamam şimdi anladım, çok teşekkürler. [:)] 🙂

Gönderildi : 30/07/2009 18:57

Paylaş: