Forum

ghost ile otomatik ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ghost ile otomatik image yükleme

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,193 Görüntüleme
 inci
(@tamer-inci)
Gönderiler: 188
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba

hazırladığım image'yi dvd cd ile boot edip seçeneklerin olduğu bir menu çıkarıp(1.c sürücüsüne format at 2.tüm sürücüye format at gibi)seçilen seçeneğe göre otomatik image yükleyen bir  dvd hazırlamak istiyorum.Aslında böyle birşey yaptım (windows98 başlangıç disketi dosyalarını düzenleyerek)ancak sata cdrom olan pc lerde haliyle sürücü yüklemek gerekiyordu.Acaba böyle bir dvd yi nasıl hazırlamalıyım.Örneğin dvd otomatik açılıp sanki pc windows ortamındaymış gibi ghost32.exe yi çaıştırıp ilgili seçenekleri çıkarıp bize sadece seçenekleri gösterse ve biz imageyi yüklesek. 

Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim..

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 15/07/2009 01:51

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Ghost ile uğraşmayalı uzun süre oldu fakat bu işleri artık Acronis ile yapıyorum. Tavsiyem en kestirme yoldan Acronis ile imaj alma ve yükleme işlemlerini yapmanız. Harici bir USB disk ile Acronis Bootable media iyi bir ikili oluyor bu işlemler için.

Gönderildi : 15/07/2009 13:51

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

disketin icerisindeki autoexec.bat dosyaının sonuna

ghost.exe -clone,mode=restore,src=e:\yedek.gho,dst=1-sure seklinde bir satir koyup e surucusundeki yedek.gho dosyasını ilk sabit diske herhangi

bir soru sormadan yukletebilirsiniz

yada batch icerisinde menu yaratip girilen secenege gore komut calistiracak sekilde ayarlayarak bunu istediginiz gibi ozellestirebilirsiniz

kolay gelsin

Gönderildi : 15/07/2009 17:58

inci
(@tamer-inci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Yardımlarınız için tesekkur ederim.

Bu belirtiğiniz komutlar ghost32 dede çalışır mı acaba?

Birde bu yapmak istediğim otomatik kurulum dvdsine cdrom sata sürücülerini nasıl entegre edebilirim?

Şimdiden teşekkür ederim...

Gönderildi : 16/07/2009 01:17

inci
(@tamer-inci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba

Aslında soruyu şu şekilde düzeltsem iyi olacak.

windows 98 başlangıc disketine sata cdrom sürücüsünü nasıl ekleriz?Örneğin bu disketle açtıgımızda drom sürcüsünü direk görebilsin

iyi çalşmalar

Gönderildi : 17/07/2009 02:09

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

Paylaş: