Forum

Windows Vista Mavi ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Vista Mavi Ekran Hatasını bulmak?

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
355 Görüntüleme
(@YunusOzturk)
Gönderiler: 102
Estimable Member
Konu başlatıcı

demin bilgisayarım mavi ekran hatası verdı kodu yazacaktım ama  mavi ekranı gösterdı 3 sn durdu sonra resetledi pc kodun en sonu 7A ile bitiryor  şimdi ben  kodun tamammını nasıl öğrenebılırım mesela bilgisayarda bi yerer bı dosyaya kayıt olmuştur buyuk ıhtımal onu bulabılırmıyım

ilginiz için teşekkür ederim kolay gelsin 

Gönderildi : 07/07/2009 15:19

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

event viewer kontrol ettiniz mi?

oraya da log düşmüştür.

kolay gelsin

Gönderildi : 07/07/2009 15:53

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Mavi ekranlar genelde bir donanım sorunu olduğu zaman ortaya çıkar. Son yüklediğiniz driverlarda bu duruma neden olabilmektedir.

Bilgilerinize.

Gönderildi : 07/07/2009 16:00

(@YunusOzturk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Artık laptop mefta oldu galıba  şimdi artık bılgısayar işlem yapamıyor 

bıos ekranı gelıyor  onarma  yapacam  cd dvd yuklemesı ıcın bır tuşa basın dıyor basıyorum  ama bi turlu bılgısyar acılmıyor

ilginiz için teşekkür ederim 

mavi tuna bey driverdan kaynaklancını sanmıyorum uzun süredir kullanıyorum dum pc yı aynı drıverları da .

Gönderildi : 07/07/2009 16:02

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

İşletim sistemi cd'si ile boot edebiliyormusunuz.Eğer boot edilirse Repair yapmayı deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 07/07/2009 16:51

(@YunusOzturk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Serhad Bey ;

o ekranda gelmıyor gelse yapacam  hanı microsoft comporatıon dıyor ustundede soldan sağa giden yuklenıyor gıbı sımge var uzun sure duruyor sonra mavı ekran gelıyor 1 sn surmeden resetlenıyor laptop

Gönderildi : 07/07/2009 17:17

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Laptop markası nedir acaba?

Setup bölümüne erişim sağlayabiliyorsunuz sanırım. DVD aygıtını görebiliyor musunuz bu bölümde.

Bilgisayar ilk açılırken Ekranın alt kısmında kısayol tuşları belirtilir. Repair içinde bir tuşa basın diyordur.

Tabi DVD çalışıyorsa bu ekrana geçer diye düşünüyorum. DVD çalışmıyorsa boot edemeyeceği için hata aldığınız ekrana geçersiniz.

Recovery sırasında Laptop'a AC adaptörü bağlayınız bu arada.

Gönderildi : 08/07/2009 15:00

(@YunusOzturk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bu sabahdenedim laptop a format atayım dedım  diski secene kadar 1 saat aldı bılgısyar öle bı kasıldı kı sız göresenız resmen kaldırır atarsınız ama dosyaların dvd den yuklenmesı cok kısa surdu şimdi laptop tıkır tıkır calışıyor

inşallah sorun olmaz ilginiz için teşekkür ederim

Gönderildi : 08/07/2009 16:46

Paylaş: