Forum

Bir pc ağda kileri ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bir pc ağda kileri görmüyor

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,220 Görüntüleme
(@BulentEROZ)
Gönderiler: 80
Estimable Member
Konu başlatıcı

sabaha kadar düzgün çalışan bilgisayarın şu an ağdakileri görmüyor

statik ip ile dinamil ip ile denedim ama ağ komşuları boş  geliyor Kis 2009 var idi kaldırdım gene aynı.Ping i ip ile atıyor ama isimle atmıyor bu pc de sp3 ve tüm yamalar kurulu. Öneriler için şimdidden teşekkürler (tüm hizmetler çalışıyor)

Gönderildi : 30/06/2009 15:29

(@cenkbaranak)
Gönderiler: 253
Reputable Member

merhaba,

tcp ip üzerinde netbios etkinleştirip tekrar deneyin.

birde sisteminiz hakkında biraz daha ayrıntıya girebilirseniz daha noktasal yardımcı olabiliriz.

mesela, sistemde  server varmı

Gönderildi : 30/06/2009 15:35

(@BulentEROZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

workgroup çalışıyor sistemimiz.8 terminal modemden ip alıyor terminaller. Net sorun tesbitim sorunlu makinamıza ip ile ulaşılabiliyor ama ağ komşularından erişilemiyor.

Gönderildi : 30/06/2009 15:41

(@cenkbaranak)
Reputable Member

tcp ip özellikler den advanced oradan wins tabında tcp ip üzerinde netbios etkinleştir seçeneğini tıklayıp denedinizmi

Gönderildi : 30/06/2009 15:49

(@BulentEROZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

TCP repair programı ile makinaları görür hale geldik ama hala diğer makinalar benim pc yi göremiyor.Wins te default dhcp ayarlarını modemde al seçili idi olmadı  .Netbiosu etkinleştir de fark etmedi. Birşey dikkatimi çekti sağ alttaki ağ bağlantı sembolü bilgisayar açıldıktan 30-40 saniye sonra başlıyor bu arada makina bekliyor.

Gönderildi : 30/06/2009 16:02

(@cenkbaranak)
Reputable Member

event ları inceleyebilirmisin düşen bir hata mesajı var mı?

Gönderildi : 30/06/2009 16:41

(@Anonim)
Gönderiler: 0

TCP repair programı ile makinaları görür hale geldik ama hala diğer makinalar benim pc yi göremiyor.Wins te default dhcp ayarlarını modemde al seçili idi olmadı  .Netbiosu etkinleştir de fark etmedi. Birşey dikkatimi çekti sağ alttaki ağ bağlantı sembolü bilgisayar açıldıktan 30-40 saniye sonra başlıyor bu arada makina bekliyor.

Makinaların DNS Server ip adresi nedir?DNS server ip adresini statik olarak verip denermisiniz?İsim çözümleme sıkıntınız var.En kötü ihtimalle bir makinanın ismine karşılık gelen ip adresini problem yaşağdınız makinanın hosts dosyasına yazıp,isim ile erişim sağlamayı deneyin.

Gönderildi : 01/07/2009 12:53

(@BulentEROZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

pc ye format atarak sorunu çözdüm o gün. Bugün ise gene aynı problemle karşılaştım bu sefer farklı bir teminalde . TCP/ip repair de ağdaki makinaları görmemi sağlamadı. Modemin dhcp sinden ip yi otomatik aldırınca da manuel ip atayınca da ağdaki diğer makinaları göremiyor

Gönderildi : 08/07/2009 20:25

(@BulentEROZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Uyarı id 1517 System Userenv

Hata 2004 Kaynak PerfNet

diye 2 event var

Gönderildi : 08/07/2009 20:27

(@BulentEROZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Uyarı id 1517 System Userenv

Hata 2004 Kaynak PerfNet

diye 2 event var

Gönderildi : 08/07/2009 20:27

Paylaş: