Forum

Uzak bağlantıda kop...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak bağlantıda kopma sorunu.

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
3,290 Görüntüleme
(@onur_cikit)
Gönderiler: 185
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar.Şirketimizin diğer bir şb sinden şirketteki bir bilgisayara uzak masaüstü ile bağlanıp programa giriş yapılıyor.Fakat bi haftadır filan aşrı kopmalar meydana gelmeye başladı.İki makinede xp pro sp3.Bağlanan bilgisayarda da bir hata kodu yok bağlanılan bilgisayarda yok.İnternetine bakıyorum koptuğu anda interneti de var.Acaba neden dir yardmcı olursanız sevinirim.İyi haftalar.

Gönderildi : 29/06/2009 14:29

(@mustafakilic)
Gönderiler: 773
Prominent Member

Merhaba,

Uzak şubenizde tek bilgisayarmı var? Eğer alternatif varsa diğerinden aynı testi yapdınız mı? Şubedeki bilgisayar nete merkezden mi yoksa kendi hat bağlantısıyla mı çıkıyor?

Gönderildi : 29/06/2009 15:44

(@onur_cikit)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Evet 2 bilgisayar var ikisinde de denedim.Kendi DSL hatlarından çıkıyorlşar internete.

Gönderildi : 29/06/2009 17:58

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Windows firewalldan remote desktop izni varmı kontrol edermisiniz.Ayrıca netwrokü meşgul eden bişeyler varmı netwrokü sniff edin.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 29/06/2009 19:06

(@onur_cikit)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Sorunun nedenini buldum arkadaşlar.Merkezdeki bağlanılan bilgisayar donuyo ve restart oluyor.Bi kaç saat bağlı kaldım böyle yapıyor.Formatlamayı düşünüyorum.Acaba başka fikri olan varmı.

Gönderildi : 29/06/2009 19:47

(@onur_cikit)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Şöyle bi hata kodu alıyorum." TermServDevices Olay kimliği : 1111

Fax yazıcısı için gerekli Microsoft Shared Fax Driver sürücüsü bilinmiyor. Tekrar oturum açmadan önce sürücüyü yüklemesi için yöneticinizle bağlantı kurun.  "

Gönderildi : 29/06/2009 19:52

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba, 

Merkezde bağlanılan makine,normal şekilde çalışırken de donma problemi yapıyor mu?Eğer yapıyor ise cpu,psu ünitelerini ve fanları kontrol ediniz.Sadece bağlanıldığında sıkıntı yaşanıyorsa NIC değiştirmenizde fayda var.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 29/06/2009 19:59

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Dediğiniz gibi bağlanılan PCleri yeniden kurmanız çözüm olabilir.

Ayrıca bağlanılan bilgisayarın güncel VGA sürücüsünü yükleyin. (Siyah ekran üzerinde kırmızı kopma ikaz işareti için çözüm)

Gönderildi : 03/07/2009 20:06

Paylaş: