Forum

outlook express i v...

Bildirimler
Hepsini Temizle

outlook express i vista da windows Mail e geçişte de sorun

18 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
506 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

arkadaşlar outlook express deki mailleri vista da windows mail ile kullanamıyorum.

yapılması gerekeni şöle yapıyorum:express deki .dbx dosyalarını vista da c ye kopyaladım.>sonra windows mail i açtım >dosya>al>iletiler>microsoft outlook express 6>ileri>06 depolama dizinindeki postaları al>tamam>gözattan express de aldığım yedeği gösteriyorum ama hiçbir ileti  bulunamıyor.

.dbx dosyaları salt yada gizli değil. ama klasör salt okunur onun salt okunuru kaldırıyorum ama yeniden işaretli oluyor.

bu .dbx dosyalarını xp işletim sisteminde outlook express de aynı şekilde dosyadan iletileri ekledim ama bir sorun ile karşılaşmadım iletiler geldi.yalnız VİSTA da iletiler bulunamıyor diyor.bilgisi olan varmıdır bu konu da

Gönderildi : 08/04/2008 16:17

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Öncelikle C:\ dizinine aldığınız .dbx dosyalarınızı Vista içerisinde yer alan Express 6 çalışıtırıp iletileri express içerisine aldırın. Bundan sonrada Windows mail ile Express 6 içerisine aldığınız iletileri aktarmasını sağlayın sorun çözülecektir.

Gönderildi : 08/04/2008 16:28

(@Anonim)
Konu başlatıcı

ama vista da sadece windows mail var baktım express 6 yı göremedim sanırım nerededir acaba 🙂

tam olarak anlamadığım için anladığımı yazayım : sanırım vista da outlook express i bulup açtıktan sonra .dbx dosyalarını ona ekledikten sonra windows mail i açıp o eklediğim dosyaları bu seferde windows mail e ekleyebilecem acaba doğru anlamışmıyım.

Gönderildi : 08/04/2008 16:35

(@rafets-ayata)
Üye

Pardon Outlook Express Vista'da Windows Mail olarak adlandırılıyor.

Vista üzerinde yeni bir klasör oluşturun daha sonra express içerisindeki sadece dbx dosyalarınızı kopyalayım bu dizin içerisine alın (klasörü değil) . Daha sonra yukarıda belirttiğiniz işlemi yapın Windows Mail kapatıp açın ve sonuçları bizimle paylaşın. Herhangi bir hata mesajı alırsanız veya sorunla karşılaşırsanız açıklayıcı olarak belirttin lütfen.

Gönderildi : 08/04/2008 16:43

(@Anonim)
Konu başlatıcı

bende işte windows mail i açıyorum dosya>al>iletiler>den yedeğini aldığım .dbx dosyalarını görmüyor. iletiler bulanamadı diyor ama xp de express i açtığımda sorun olmuyor.

Gönderildi : 08/04/2008 16:51

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

Office uygulaması kullanıyormusnuz,MS Outlook?

Gönderildi : 08/04/2008 16:53

(@rafets-ayata)
Üye

Dosya ve klasörlerinizin salt okunur olmaması gerekiyor. Vistada açtığınız klasör salt okunur ise salt okunurluğunu kaldırın ve o klasör içerisindeki tüm dosyalarıda kotrol edin eğer salt okunur iseler salt okunurluğunu kaldırın. 

Burada işlemin nasıl yapıldığı ve sorun yaşanmaması için gerekli şartlar belirtilmektedir.

http://windowshelp.microsoft.com/Windows/tr-TR/Help/53e5df86-5ffb-43cf-a0c8-164e3fe7994f1055.mspx

Gönderildi : 08/04/2008 16:55

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Pardon Outlook Express Vista'da Windows Mail olarak adlandırılıyor.

Vista üzerinde yeni bir klasör oluşturun daha sonra express içerisindeki sadece dbx dosyalarınızı kopyalayım bu dizin içerisine alın (klasörü değil) . Daha sonra yukarıda belirttiğiniz işlemi yapın Windows Mail kapatıp açın ve sonuçları bizimle paylaşın. Herhangi bir hata mesajı alırsanız veya sorunla karşılaşırsanız açıklayıcı olarak belirttin lütfen.

dediğiniz gibi önceden aldığım dbx dosyalarını vista da yeni bir klasör oluşturdum ve sadece dbx dosyalarını kopyaladım içerisine sonra windows mail de dosya>al>iletiler>........>yeni oluşturduğum klasörün içerisindekileri göstermeye çalıştım ama hiçbir şey yine görmedi klasör ü şeçip ileri dediğimde aynen şu hatayı veriyor: bu klasörde hiçbir ileti bulunamadı veya gerekli gerekli dosyaları açık olan başka bir uygulama çalışıyor

lütfen farklı bir klasör seçin veya dosyaları açık olan uygulamaları kapatın

NOT: sadece windows mail açık

Gönderildi : 08/04/2008 17:00

(@Anonim)
Konu başlatıcı

ayrıca vista da oluşturduğum yeni klasörde de salt okunuru kaldırdığım halde yeniden işaretlenmiş oluyor.

ve birşey daha sorsam acaba biz express deki dbx leri outlook 2003 de nasıl kullanırız olmadı 2003 kurmak zorundayız yada bunu halletmenin başka bir yolu varmıdır bir türlü olmuyor.

Gönderildi : 08/04/2008 17:02

(@Anonim)
Konu başlatıcı

şöyle yapabilirmiyim acaba windows mail nerede tutuyorsa database i oraya kopyalasam melela inbox.dbx i işe yaramı windows mail nerede tutuyor database i cvb lütfen son üç soru sordum ayrıntılı şekilde anlattım.

Gönderildi : 08/04/2008 17:17

(@Anonim)
Konu başlatıcı

şöyle yapabilirmiyim acaba windows mail nerede tutuyorsa database i oraya kopyalasam melela inbox.dbx i işe yaramı windows mail nerede tutuyor database i cvb lütfen son üç soru sordum ayrıntılı şekilde anlattım. ve windows mail in  database i ne uzantılı ör:dbx ,pst gibi windows mailin nedir acaba

Gönderildi : 08/04/2008 17:18

(@rafets-ayata)
Üye

Öncelikle Express klasörünü yedek alırken Outlook Express kapalı olduğundan emin olun (Task manager içerisinde outlook express'in exesi çalışıyor olabilir. Buradan sonlandırın). Daha sonra bu klasörü kopyalayıp Windows Mail'e aktarmayı deneyin.

Veya Ofis Outlook kurun aynı şekilde iletileri al yapın dbxleri göstererek. Son olarak Windows Mail çalıştırıp iletileri al yaparken Ofis Outlook pst dosyasını gösterin bu şekilde aktarımıda yapabilirsiniz.

Salt okunur kaldırmak için ms-dos geçip mevcut dizinde attrib -s -r -h yapın salt okunur kalkacaktır. (Başlat /Çalıştır/ CMD komutunu verdikten sonra ms-dos da bulunduğunuz dizinden salt okunur dosyanın olduğu dizine geçip bu komutu orada çalıştırın.)

Gönderildi : 08/04/2008 17:21

(@rafets-ayata)
Üye

Dbx dosyaları Windows Mail içerisine kopyalarsanız Express'te olduğu gibi çalışmaz.Uzantı olarakta Xml olması gerekiyor. Mevcut klasörüde C:\Kullanıcılar\Kullanıcıisminiz/AppData/Local/Microsoft/WindowsMail klasöründe görebilirsiniz.

Gönderildi : 08/04/2008 17:31

(@rafets-ayata)
Üye

Bu arada şundan emin olmak için soracağım iletileri al derken dbx'leri seçmiyorsunuz veya onları aramıyorsunuz değil mi ? Aktarımda sadece Express klasörünün yedeğinini aldığınız klasörü göstereceksiniz. Yani sadece klasör seçimi yapacaksınız.

Gönderildi : 08/04/2008 17:36

(@Anonim)
Konu başlatıcı

birtürlü olmadı dosyayı bulamıyor.

Gönderildi : 08/04/2008 17:40

(@rafets-ayata)
Üye

Ofis Outlook'tan geçiş yöntemini deneyin lütfen.

Gönderildi : 08/04/2008 17:41

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba, 

Böyle birşey benimde başıma gelmişti ilk zamanlar.Ben direkt dosyayı göstermeye çalışıyordum.
Fakat işin aslını  bir tesadüf eseri bulmuştum.Çünkü dosyayı değil,outlook express'ten aldığım
yedek klasörü gösterdiğimde tüm mailler sorunsuz bir şekilde aktarılmıştır.

Gönderildi : 08/04/2008 17:54

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selamlar  ,  linkteki adımları uyguladuığınız takdirde sorun yaşamazsınız  iyi çalışmalar  

http://www.vista4beginners.com/Migrate-from-Outlook-Express-to-Windows-Mail  

Özgür ŞENERDOĞAN 

Gönderildi : 08/04/2008 18:24

Paylaş: