Forum

All-In One yazıcı y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

All-In One yazıcı yazdırma sorunu

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
490 Görüntüleme
(@seyfullahtanriverdi)
Gönderiler: 362
Honorable Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar.Benim sorunum All-In One hp m2727 marka yazıcımızla ilgili.Sorun şu yazıcıya gönderilen bir sayfalık çıktılar yazılmıyor.Bunun sebebi ne olabilir.Yazıcı sürücüsü kaldırdım ve tekrar cdden kurulum yaptım yine aynı yazdırmıyor.yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 10/06/2009 19:52

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

• Yazıcı nereye bağlı ve siz nerden çıktı gönderiyorsunuz?
  • Bir sayfalık biye belirtmişsiniz. Sayfa sayısı birden fazla olduğunda sorun çıkmıyor mu?
  • İşletim sisteminiz nedir?
  • Herhangi bir hata mesajı geri dönüyor mu?

Gönderildi : 10/06/2009 19:59

(@seyfullahtanriverdi)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Kullanılan sistem Vista yazıcıya çıktı gönderildiğinde herhangi b ir hata vermiyor.Yazdırılıyormuş gibi yazdırlıyor diyor.Kullanıcım 11 sayfa çıktı gönderiyor.10 tanesi çıkıyor 11. çıkmıyor.Biraz önce bir kullanıcımada hp M2727 yazıcımızın dirverını yeni kurdum sınama sayfası çıkmadı. Yazdırmak için belge gönderiyoruz. Yazdırmıyor.

Gönderildi : 10/06/2009 20:05

(@seyfullahtanriverdi)
Honorable Member
Konu başlatıcı

sorun çözülmüştür.Hp teknik servisi ile yaptığım görüşmede yazıcılarının vista sürücülerini sitelerine yeni koymuşlar.Bizde vista sürücüleri olmadığı için hata vermeden kuruluyorsu ama bağlantı problemi veriyordu.Sitesinde sürücüyü indirip kurduktan sonra sıkıntı kalmadı.Herkese kolay gelsin bu arada vistanın zaaf noktasıdır bu bence.

Gönderildi : 15/06/2009 18:04

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Vista'nın zaafı değil aslında. Bu gibi durumlarda, yapılması gereken ilk işlem Sürücü güncellemektir. Sürücü güncelledikten sonra zaten problem yaşanıyorsa illaki cihazdan kaynaklı bir sorun vardır. Geri dönüş için teşekkürler.

Gönderildi : 15/06/2009 18:36

(@seyfullahtanriverdi)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar benim sorunum yine baş gösterdi. Normal olarak vista driverınıda indirdim. Kurulumu gerçekleştirdim. Ama sıkıntı devam ediyor.Bir sayfa çıktı alabilmek için aynı sayfadan ikitane birden göndermemiz gerekiyor. Yine bir kullanıcımda normal wordden iki ve daha fazla yadırırken ticari programımızdan 2 ve daha fazla çıktı alacağımız zaman sadece ilk sayfayı yazdırıyor. yazıdırma ekranına örnek olarak 1/4 diye gösteriliyor. Ama 1 sayfa yazdırıyor diğer üç sayfa yok sizce sebebi ne olabilir. Normalde yadırıyordu.yazıcıyı yeni kurdum.kullanıcım vista home premiun kurulu diğer kullanıcılarıma da bu sistem kurulu

Gönderildi : 26/06/2009 21:02

Paylaş: