Forum

Win xp Home ed. Fil...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win xp Home ed. File servere baglantıda şifre sorması

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
359 Görüntüleme
(@kaanumut)
Gönderiler: 123
Estimable Member
Konu başlatıcı

Workgroup çalışan bir ortamda server 2003 üzerinde dosya paylaşımı yapıyorum, tek bir kullanıcı adı ve şifre oluşturdum 7 tane xp pro da bu kullanıcı adı ve şifresini girip şifremi hatırlaya tik koydum, xp pro kullanıcıları kullanıcı adı ve şifresi girmeden masüstüne oluşturdugumm kısayoldan server üzerindeki paylaşım dosyalarına ulaşabiliyorlar, ama ortamda 2 tanede xp home ed. bulunuyor bunlar her restart tan sonra kullanıcı adı ve şifre istiyo, home ed kullanıcı adı ve şifresi sormaması için ne yapabilirim, birde oluşturdugum tek kullanıcı üzerinden 10 tane client i file servera baglamak herhangi bir eksisi olurmu.

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 26/05/2009 04:41

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

XP Home lar üzerindeki kullanıcı adı ve şifresi, Server üzerindeki hesap ile birebir olsun.

Gönderildi : 26/05/2009 11:29

(@kaanumut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

xp kullanıcılarına açılışta şifre vermeden çözemezmiyim,? kullanıcılar için şifre vermiyorum.

Gönderildi : 26/05/2009 12:26

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Network üzerinde şifresiz erişim olmaz.

Gönderildi : 26/05/2009 13:33

(@kaanumut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

"xp kullanıcılarına açılışta şifre vermeden çözemezmiyim,? kullanıcılar için şifre vermiyorum. "  derken ima etmek istediğim şey clientlere açılışta herhangi bir şifre vermiyorum, pc ler sabit kullanıcılar degişebiliyor, xp home de yapmak istediğim xp pro daki gibi şifreyi file servera baglanırken 1 defa girmek ve parolamı hatırla secenegine tik koyarak pc nin birdahaki açılışında şifre istemesini önlemek, xp home de file servera baglanırken kullanıcı adı şifresi istediğin yerin alt kısmında parolamı anımsa vs gibi bir seçenek sunmuyor, bunu arka planda bazı ayarları degiştirerek yapabilecegimi umuyorum, ama nasıl?

Gönderildi : 26/05/2009 22:30

Paylaş: