Forum

vistayı silip xp ku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

vistayı silip xp kurarken ntdrl eksik..

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
455 Görüntüleme
(@ahmetkucuk)
Gönderiler: 93
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

bir bilgisayardaki vistayı silip xp kurmaya calısıyordum fakat vistanın boot dosyaları engelliyomus. bende vistabootpro die program buldum. vistanın boot dosyalarını kaldırdım. ama ntdrl yi felan kopyalamadım. zaten hata veriyodu. laptopu kapatıp açtım.artık ntrl eksik diyor. xp cdsi ile de boot edemiyorum. vista recover solution özelliği wardı o da devre dışı kaldı. ne yapayım? belki vista cdsi ile boot olur ama olurmu olmazmı ona göre gidip alcam. şu an direk ntdlr eksik ctrl alt del yap diyor:)

Gönderildi : 22/05/2009 22:05

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

vista dvd si ile boot edip repair seçerseniz gerekli düzeltmeler yapılır ve sisteminiz çalışır hale gelir.

kolay gelsin

Gönderildi : 22/05/2009 23:15

(@ahmetkucuk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

çook teşekkürler hocam ve ardından tekrar xp kurmak için nasıl boot edebilrimm?

Gönderildi : 22/05/2009 23:19

(@ahmetkucuk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhabalar

vista dvd si ile boot edip repair seçerseniz gerekli düzeltmeler yapılır ve sisteminiz çalışır hale gelir.

kolay gelsin

birde hocam şimdi denedim vista cdsi ilede olmuyor. 

boot from ahcı cd-rom :

ntldr is missing

press ctrl+alt+del to restart

🙂 hala burdayım. bu arada windows 98 cd si ile boot ettim oldu:D ama win 98 de msdos kodları hemcok kısıtlı hemde c ve d sürücülerine felan erişemedim. fdisk ile de kurcaladım ama c sürücüsünü A olarak etkinleştirdim. oraya başlangıc disketiymiş gibi davranmaya başladı. ama herhangi bi kopyalam işlemi gercekleştiremedim. cd ye de erişemedim. gecersiz sürücü diyor. napam?

Gönderildi : 22/05/2009 23:52

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Ntldr bilgisayar kopyalamayı denediniz mi?

örneğin cd sürücü d ise;

COPY D:\i386\NTLDR C:\
COPY D:\i386\NTDETECT.COM C:\

bu iki kopyalama islemiylede sonuca ulaşamazsa, donanımsal bir sorunda olabilir,

eğer deneyebilirseniz harici bir cd-rom a xp cd koyarak boot şeçeneklerinden usb-cdrom seçerek deneyin.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/05/2009 11:23

(@ahmetkucuk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Mustafa Bey,

Ntdrl bilgisayara kopyalamak zaten amacımdı bilgisayar ne vista ne xp cd si ile ms dosa düşmüyordu. Esi cdlerin arasında win98 cdsi buldum. 98 cdsi ile boot ettim msdosa düşürdüm sonra değişik şeyler oldu. bir sürü şey yaptım format felan attım. sonra o sırada 98 i cıkarıp xp ile devam edeyim dedim olmadı. sonra kapattım actım vista cd si ile boot oldu. vistayı kurdum. sonra vista boot proyla xp nin boot dosyalarını attım. ondan sonra oldu. sorunum çözüldü konu kilitlenebilir. hortlatılmasın:)

Gönderildi : 28/05/2009 00:40

Paylaş: