Forum

explorer daki giriş...

Bildirimler
Hepsini Temizle

explorer daki giriş sayfasını değiştiremiyorum

12 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
462 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

arkadaşlar win xp sp3 pc de İE 7.0 kurulu İE de giriş sayfasını değiştiremiyorum soluk geliyor o kutu. virüs girmiş diye nod32 , spybot , malwarebyte , winsysclean tarafından tarama yapıldı ve birşey bulunamadı. ayrıca geri yükleme de 1 ay öncesine yükleme yapıldı ama yine de değiştirilemiyor. araçlar> seçeneklerden değiştirmeye çalıştığımda en altta sarı ünlemle şu şekilde bir uyarı var. "Bazı ayarlar sistem yöneticisi tarafından yönetilebilir" diye uyarı veriyor ayarlar kısmına tıklatığımda yardımı açıyor ve orada sistem yöneticisi olmalısınız diyor. ben " cmd> çalıştır > control userspassword2 ' den kullanıcı hesaplarından bu ayarı değiştiremeyen kullanıcıyı administrator yapıyorum ama yinede olmuyor.

not: pc yi administrator oturumunda açtığımda giriş sayfasını değiştirebiliyor.

arkadaşlar başka ne yapabilirim sistem yönetimin den bir ayar daha vardı sanırım onu deneyecem ama aklıma gelmiyor yapabileceğim başka neler vardır acaba ?

Gönderildi : 14/05/2009 23:44

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Spy olduğu açık, Spyware doctor ile de taratın, ayrıca bir kaç gün evvel online ücretsiz tarama sitelerinin toplu linki verilmişti, onları kullanın.

Gönderildi : 15/05/2009 01:03

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Explorer Anti-lock var. Onu da deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 15/05/2009 03:09

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Homepage unlock regini netten indirin aktif olur.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 15/05/2009 03:14

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Ek olarak Ad-aware ile taratmayı deneyebilrsiniz.

Gönderildi : 15/05/2009 04:45

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1644
Üye

Günaydın,

Bahsetttiğin sorun registry kaydında bir değer değişmesinden oluyor,giriş sayfası pasif olur, sorunun çözümü;

başlat-çalıştır-regedit daha sonra sırasıyla aşağıdaki adımları izlemelisin,

HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Internet Explorer \ Control Panel

Dizinini takip ederek git. Yan Tarafta Bulunan Homepage’e sağ tıklayıp Değiştir i seç  “1¨ olan değeri “0¨ olarak değiştir.

KOLAY GELSİN,

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/05/2009 11:17

(@evrenyeniev)
Gönderiler: 87
Trusted Member

Ben programsız da yaparım diyorsan Başlat / Çalıştır / Regedit / HKEY_CURRENT_USER / Software / Microsoft / Internet Explorer / Main anahtarında bulunan adresi değiştirin.

yada,

HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Internet Explorer \ Control Panel
Dizinini takip ederek git. Yan Tarafta Bulunan Homepage’e sağ tıklayıp Değiştir i seç “1″ olan değeri “0″ olarak değiştir.

yada;

* Başlat / çalıştır
    * gpedit.msc
    * kullanıcı yapılandırması
    * Windows ayarları
    * internet Explorer bakımı
    * url ler
    * önemli url ler
    * burada 1. seçenek ana sayfanız olmasını istediğiniz url yi yazıyorsun.

Spyware taraması yap sen genede.

Gönderildi : 15/05/2009 11:18

(@mustafatasci)
Üye

tekrar merhaba,

uğraşmadan daha kolay halletmek için, aşağıda yazanları notepad e kaydet, yalnız kaydederken uzantısını .reg yapmalısın. örnek:anasayfa.reg

gibi daha sonra bu dosyayı bir yere kaydet, üzerinde çift tıkladığın zaman sorun düzelmiş olacak.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel]
"HomePage"=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel]

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel]
"HomePage"=dword:00000001

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel]
"**del.HomePage"=" "

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
"NoSaveSettings"=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/05/2009 11:59

(@Anonim)
Konu başlatıcı

tekrar merhaba,

uğraşmadan daha kolay halletmek için, aşağıda yazanları notepad e kaydet, yalnız kaydederken uzantısını .reg yapmalısın. örnek:anasayfa.reg

gibi daha sonra bu dosyayı bir yere kaydet, üzerinde çift tıkladığın zaman sorun düzelmiş olacak.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel]

"HomePage"=dword:00000001

"**del.HomePage"=" "

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

arkadaşlar herkese tşkler dediğiniz gibi reg dosyası yapıp çalıştırdım ve aktif hale geldi değiştirebildim. ama şimdi de İE açarken PC de trent micro kurulo olmadığı halde bir ıuarı veriyor ve tamam demeden açılmıyor İE bu da spy dan dır sanırım. ve bu kopyalayıp reg dosyasına çevirmemiz temizleme yapmadı demi ?

Gönderildi : 15/05/2009 13:55

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Merhabalar,

Bunun için dosyalar bölümünde ufak bir program vardı diye hatırlıyorum bir ara benzer bir sorun benimde başıma gelmişti olmazsa ie'de çerezleri silip iefix ile bir tarattırmanızda fayda var.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 15/05/2009 14:01

(@Anonim)

Dosyalar bölümünde gerekli Script bulunmaktadır.

http://www.cozumpark.com/files/folders/yuklemeler/entry83804.aspx

Gönderildi : 15/05/2009 14:36

(@mustafatasci)
Üye

bu açılış sayfasını değerini değiştirip kullanman için gerekli reg dosyası temizleme yapmaz,

antivirüs yazılımlarıyla temizlenmen lazım.

Gönderildi : 15/05/2009 15:09

Paylaş: