Forum

Cd-Romsuz Notebook ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cd-Romsuz Notebook Sistem Kurulumu

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
517 Görüntüleme
 pcpc
(@pcpc)
Gönderiler: 30
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba;

cd-rom'u çalışmayan usb'den boot edemediğim bire notebook var.

bu notebook'a xp kurmam gerekiyor.

notebook diskini  harici disk olarak bağlayıp i386'yı kopyalıyorum ancak sistem olmadığı için dos'a düşüp kurulum yapamıyorum.

harici olarak bağladığım sistem ile bir şekilde boot seçeneği vermem gerekiyor bu notebook diskine

önerileriniz nelerdir

nasıl kurulum yapabilirim

Gönderildi : 09/05/2009 22:11

(@EyupHAMAMCI)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba

Notbookununuzun hddsini msdos  normal pc de başlangıc disketi ile biçimlendrip sisitem dosyalrını kopyalayın.Sonra xo I386 klasounu kopyalayın.Cihazınız msdosla acılacaktır.sonra ı386 klasorune gelip kurulumu başlatabbilirsiniz.İyi calışmalar

Gönderildi : 10/05/2009 01:54

pcpc
(@pcpc)
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba;

dediğiniz gibi yaptım. sistemi kurdum.

Windows Deployment Serives dışında 3rd part kullanımı basit bildiğiniz bir çözüm varmıdır.

networkten kurulum yapmak için

Teşekkürler

Gönderildi : 10/05/2009 14:49

pcpc
(@pcpc)
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba;

98 kurulumunu yaptım. Xp i386 harddiske kopyaladım. kurulumu başlattım. ancak kurulumda isapnp.sys dosyasını kopyalama hatası veriyor.

dosyayı atlar isem 33.dakikada bilgisayar kilitleniyor.

bu konuda fikriniz nedir

teşekkürler

Gönderildi : 10/05/2009 17:10

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba

Kopyaladığınız cd de sorun olabilir mi? Önce diske ful format atın sonra kopyalama işlemini yapın ve kuruluma başlamadan önce farklı bir makinede  A:>sys c ile 98 sistemi atın sonra notebookta kurlumu deneyin.

Ayrıca notebookun floppysi varsa 98 cd si ile başlatın komut satırına düştüğünde smartdrv komutunu çalışıtırın daha sonra i386 klasörü içine girip winnt.exe ile kurlumu da başlatabilrsiniz,bu da başka bir yöntem.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 10/05/2009 23:34

(@EyupHAMAMCI)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba

diskinize iki paritition oluşturup  xp kurulum dosyalarının  sistem kurulumunun yapılmayacağı buyuk ihitmalle D parititonu dur buraya kopyaltın bu şekilde kurlumu deneyin .Aynı partitıon uzerinden kurulum yaparken sorun cıkartabiliyor.diğer sorunuza gelince  networkten kurulum icin .Acronisin urunlerini incelyebilirsiniz.İyi calışmalar

Gönderildi : 11/05/2009 00:31

pcpc
(@pcpc)
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba

Notebook'un diskinde sanırım sorun vardı. İlk 4gb'lık alanı ayırıp formatlamadım diskin geri kalan kısmından itibaren 15 gb C'si için ayırıp kurulum yaptım.Şu anda sorun yok.

cevap veren tüm arkadaşlara teşekkürler

Gönderildi : 11/05/2009 01:02

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Sorunun giderilmesi güzel.Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 11/05/2009 01:06

(@cevdetciftci)
Gönderiler: 357
Reputable Member

http://www.hakanuzuner.com/?p=8446  incelerseniz işinizi görecektir kendim kullandım ve hala kullanıyorum

Gönderildi : 12/05/2009 00:26

pcpc
(@pcpc)
Eminent Member
Konu başlatıcı

cevdet bey link için teşekkürler

kolay gelsin

Gönderildi : 12/05/2009 22:53

Paylaş: