Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Teams için Video Konferans ürünleri önerisi ?

4 Yazılar
2 Üyeler
4 Likes
588 Görüntüleme
(@HalilibrahimUSTA)
Gönderiler: 37
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ;

Şirket olarak tamamen teams e geçeceğiz. Teams de toplantı odalarında kullanmak için video ve sesli konferans için önerdiğiniz-destekleyen konferans ürünleri varmı dır ?

Bu konu 4 yıl önce Halilibrahim USTA tarafından düzenlendi

Gönderildi : 10/02/2020 15:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bu konuda çok güzel makalelerimiz var

https://www.cozumpark.com/logitech-rally-ve-microsoft-teams-ile-ekiplerinizin-verimini-artirin/

Logitech iyidir, pek çok farklı seçenek var. Biz Rally kullanıyoruz çok memnunuz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/02/2020 21:32

(@HalilibrahimUSTA)
Gönderiler: 37
Trusted Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner bey logitech firması bu cihazı bize demo olarak sundu hatta şuan kurulu vaziyette. ses, görüntü, iletişim kolaylığı vs herşey çok güzel. tek sıkıntımız kamera ses veya görüntü takibi odaklaması yapmıyor. O şeklinde bir odamız var be bu bizim için sıkıntı. Sadece kumanda ile kamerada yön zoom yapabiliyoruz. Logitech satış danışmanı programı yükleyinde harekete duyarlılık yapıyor ses odaklaması yapmıyor dedi ama ne hareket ne sesi takip ediyor. programı kurmamıza rağmen de sonuç alamadık.

Makalenizi okudum çok güzel olmuş elinize sağlık. Yanlış yorumlamadıysam siz ses de ve görüntüde otomatik kamera yön bulmayı yapabiliyorsunuz.

Bu konuda tecrübenizden yararlanmak isteriz 🙂

Bu ileti 4 yıl önce Halilibrahim USTA tarafından düzenlendi

Gönderildi : 14/02/2020 18:00

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Logitech hareketli ses ve görüntü takibi yapmaz, bahsettiğiniz kameralar bir hayli pahalı olup başarısı tartışılır. Neden diyorum? Şimdi bahsi geçen kameralar teknoloji olarak çok iyiler, yani bu kameralar kötü, logitech iyi demiyorum ki en çok bilinen marka polycom' dur. Sorun Türkiye de toplantılar da ne yazık ki insanlar sürekli olarak ses çıkarıyor, birisi kalem ile oynuyor, diğeri öksürüyor, aksırıyor, sırayla konuşma olmuyor vs. Yani Teknoloji süper ama bu teknolojiye uygun toplantı kurallarınız var ise böyle bir kamera alabilirsiniz.

Logitech satış mühendisinin dediği benim makalemde de belirttiğim gibi bunu yazılımsal olarak yapmaya "çalışıyor". Yani elinden geleni yapıyor diyelim. Benim kullandığım 3. farklı logitech kamera ve ben hepsini bunu gördüm ancak bunlar çok küçük dijital yardımlar, fiziksel olarak sizin yer değiştirmenizi kesinlikle takip edemez.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/02/2020 14:04

Paylaş: