Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Load balance yapınca smart pss te nvr kapalı görünüyor

5 Yazılar
4 Üyeler
2 Likes
2,246 Görüntüleme
(@erhansen)
Gönderiler: 183
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar

işyerimizde dahua nın 32 kanal nvr cihazı var ve bu cihazın üzerinde 2 adet ethernet girişi mevcut

2 etherneti de gbit poe switch e bağlı

sorunum şu varsayılan olan single nic olarak kullanıyoruz sıkıntı olmuyor

ama cihazı load balance ye çekince nvr yine kayıt etmeye devam ediyor smart pss te nvr kapalı gösteriyor

programdan hiçbir şekilde izleyemiyoruz

daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu acaba

iyi çalışmalar

Gönderildi : 11/09/2020 20:47

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Bende birşey sorayım diye fikir vereyim istedim.:)
Öncelikle anladığım kadarıyla söylüyorum soruna cevap verilebilmesi için birinin senin marka model nvr'ını tecrübe etmiş olması gerekir. Ben genel yaklaşayım.
https://dahuawiki.com/Troubleshoot/NVR/Dual_Ethernet
Öncelikli olarak LB modun kullanılmasına gerçekten ihtiyacın var mı ve switch'in uygun mu bunu değerlendirmen gerekir. Üretici LB modun tam olarak nasıl, hangi yöntemle çalıştığını söylememiş yani trafiği in-out bölmüyor muhtemelen. FT modun benzeri gibi duruyor.
Bu tip modları kullanabilmek için gereksinimler nic teaming ile hemen hemen aynıdır. Connect switch üzerinden ise LACP desteklemesi ve config etmen gerekir aksi halde yazdığın gibi erişim problemleri çıkabilir. Stabilite için cihazda MTU ayarlaman da gerekebilir.
Yani size LACP, bandwidth aggregation yöntemlerini araştırıp öğrenmenizi tavsiye edeyim akabinde ihtiyaçlarınızı daha iyi yönetebilmiş olursunuz.

Soruma gelince 🙂 bir projede aynı markanın 32/64 dvr'ı öneriliyor. Siz markadan ve modelden memnun musunuz? hangi modeli kullanıyorsunuz?

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/09/2020 02:53

(@erhansen)
Gönderiler: 183
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar sorunu çözdük

şu şekilde çözdük LB yapabilmek için 2 ethernet çıkışını aynı switche takmak gerekiyor bizim sorun yaşadığımız nvr da 1 portu başka switchte diğer portu başka switch te olduğu için sorun yaşıyorduk aynı switche dahil ettiğimizde sorun çözüldü

ibrahim bey sizin sorunuza gelince dahua ve samsung nvr kullanıyorduk samsunglar arızalanmaya başlayınca tekrardan tüm nvr ları dahuayla değiştirdik dahua hem yazılım hem de donanım bakımından  kaliteli ve kullanışlı

load balance de de hız gözle görülür derecede hissediliyor hem akış hemde kayıt bakımından aynı nvr ları farklı lokasyonlarda 4-5 cihaz izlediği için şu an için kullandığımız 4 adet 32 kanal nvrımız var

dahuanın 64 kanal nvrları raid i de destekliyor

iyi çalışmalar

Gönderildi : 13/09/2020 14:43

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Geri dönüş ve bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/09/2020 12:54

(@keremgoktay)
Gönderiler: 114
Üye

LB tarafını gerçekten Load için kullanıyorsunuz sanırım, 2 ucuda tek switche bağladığınızda taktığınız switch down olma durumunda gene cihaz off duruma düşecek gibi gözüküyor.

ÇözümPark

Gönderildi : 03/10/2020 22:05

Paylaş: