Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

ıp kamera tavsiye ve kurulumda yardım

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
792 Görüntüleme
(@UgurYAZICI)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Dört katlı bir binanın 4. katında oturuyorum ve evimin balkonundan binanın otoparkını kayıt edecek bir tane kamera takmak istiyorum sadece geceleri kayıt yapıcak.Bu nedenle bi kaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.

1. Dördüncü kata takılacağı için çok pahalı bir kamera almam mı gerek? 200- 250 tl arası bir cihaz işimi görür mü? kamera ve marka önerebilir misiniz?

2.Bu kameralar hava koşullarından etkilenir mi? (yağmur,rüzgar,güneş vb.)

3.Dome kamera ile box kamera arasında görüntü bakımından kalite farkı var mı?

4.Ip kamerayı bilgisayara kayıt yapmasını istiyorum bilgisayara bağlariken modemin LAN çıkışlarının birine bağlarsam oluyor diye biliyorum fakat modem kameraya gerekli elektiriği sağlar mı yoksa  ayırı bir ayrı bir adaptörle elektirik kablosu bağlamam mı gerek?

Gönderildi : 27/11/2016 20:28

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

4.ncü kattan neyi veya ne kadarlık bir alanı görmek istiyorsunuz bunu belirmeniz lazım. Aracınızmı yoksa otoparkta belli bir alanımı göreceksiniz? Buna göre zoom yapabilen bir lens seçmeniz gerekir, standart bir kamera ve lensle detay alamazsınız.

Dış ortama takacağınız için ya housing kullanıp kamerayı içine koyarsınız, yada kamera dış ortama uygun olmalı.

Görüntü kalitesini marka ve lens belirler.

Kameraya elektrik için portun poe (poer over ethernet) desteği olması lazım. Switchlerde bu destek var fakat modemlerde yok.

Gönderildi : 28/11/2016 00:31

(@UgurYAZICI)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

4.ncü kattan neyi veya ne kadarlık bir alanı görmek istiyorsunuz bunu belirmeniz lazım. Aracınızmı yoksa otoparkta belli bir alanımı göreceksiniz? Buna göre zoom yapabilen bir lens seçmeniz gerekir, standart bir kamera ve lensle detay alamazsınız.

Dış ortama takacağınız için ya housing kullanıp kamerayı içine koyarsınız, yada kamera dış ortama uygun olmalı.

Görüntü kalitesini marka ve lens belirler.

Kameraya elektrik için portun poe (poer over ethernet) desteği olması lazım. Switchlerde bu destek var fakat modemlerde yok.

10 metrelik bir alanı görmesini istiyorum

Gönderildi : 28/11/2016 20:29

(@sgnblt)
Gönderiler: 196
Estimable Member

Merhaba 4. kat çok yüksek bir yer amaç kötü niyetli şahısları tespit etmek ise 4. kata koyacağınız kamara açısı itibari ile çok fayda sağlamayacaktır diye düşünüyorum. açı itibari ile daha iyi görüntü alabilmesi için 1 kat yüksekliği seviyelerinde bir yere koymanızı öneririm yada speeddome kamera kullanmanız gerekir marka olarak Dahua'yı önerebilirim. 

Gönderildi : 28/11/2016 22:28

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

10 metre geniş bir alan ve yüksekten göreceksiniz. Sözlediğiniz fiyat aralığında bir kamera ile sadece arabaları ve kişileride uzaktan görürsünüz, detay göremezsiniz. Örneğin biri arabanıza zarar verdiğinde yüzünü gündüz bile olsa seçemezsiniz.  Gece görüş özelliği olmazsa aydınlatma iyi bile olsa karaltı olarak görürsünüz.

Speeddome lar pahalı cihazlar, bütçeniz varsa alıp tur tanımlayarak ve zoom yaparak daha detaylı görüntü alabilirsiniz.

Gönderildi : 30/11/2016 19:32

(@EmrahYetimler)
Gönderiler: 41
Eminent Member

Merhaba, CCTV kamera sistemi kurulumu konusunda akla gelecek tüm detayları kapsayan bir klavuz hazırladık. Size veya ileride bu işe kalkışacak arkadaşlara faydası olacaktır. Buradan okuyabilirsiniz: http://www.karel.com.tr/blog/cctv-guvenlik-kamera-kurulumu-model-ve-ozellikleri-hakkinda-tavsiyeler

Gönderildi : 24/03/2017 12:53

(@fatihisleyen)
Gönderiler: 6
Active Member

4. kattan kuş bakışı görüntü alırsınız bu da sizin çok işinize yaramaz çünkü kötü niyetli kişinin sadece hareketlerini ve üzerindeki kıyafeti belirlersiniz kim oldugunu asla göremezsiniz size tavsiyem görmek istediğiniz alana yakın ve enfazla 3-4 metre yüksekte olmasıdır. Nekadar yakın ve müdahale edilemiyecek kadar alcak olursa görüntünüz o kadar kaliteli olur 

Gönderildi : 06/06/2017 20:36

Paylaş: