Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Alcatel Omnipcx santral hk.

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
511 Görüntüleme
(@farukgeyik)
Gönderiler: 35
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar,

alcatel santralimde içeriden (dect ile) yaptığım dısarıya -sabit veya cep telefonlarına- yaptığım aramalarda kendi sesimi echo alıyorum. Konusmamı güclestiriyor. Santralcilerim ile Türk Telekom arasında mekik dokuyorum. Birbirlerine atıyorlar olayı. Yasayan, cozum bulan var mı? Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 21/06/2016 13:14

(@ZaferSEN)
Gönderiler: 213
Estimable Member

sadece dect ile yaptığınız aramalarda echo oluyorsa bunun Telekomla alakası yoktur.

sabit telefonlarınızdan da echo oluyor mu?

ne zamandan beri bu sorunu yaşıyorsunuz?

genel olarak hatlarda echo olursa ok, telekomdan olabilir ama sadece dect telefonlarda yaşıyorsanız telekomdan kaynaklı olacağını sanmıyorum.

dect telefonlarınız GAP mı, dect baz istasyonları ip mi çalışıyor yoksa santrale doğrudan mı bağlı.

Gönderildi : 21/06/2016 17:25

Murat DEMİRBAĞ
(@muratdemirbag)
Gönderiler: 113
Estimable Member

Çalıştığım firmada Karel IP telefon kullanıyoruz, bu tür sorunlarda IP Telefonlara Codek yüklerek sorun çözülmüştür. Telsizleriniz Analog sistem üzerinde ise bu sorunlar çıkabilmektedir.

Gönderildi : 21/06/2016 18:20

(@farukgeyik)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Zafer Hocam,

dectler GAP, bence de Turk Telekomla alakası yok ama desibel olayından bahsettiler 1-12 arası degerler santral tarafında indirdik,

Türk telekom santralinde de kısılması gerekiyormus oyle soylediler. Bazlar IP baglı.

Gönderildi : 21/06/2016 19:23

(@farukgeyik)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Murat Hocam,

IP telefonum yok denecek kadar az, dect kullanıyoruz. Telsizler analog evet IP telsiz degil.

Gönderildi : 21/06/2016 19:26

(@ZaferSEN)
Estimable Member

bu sorun ne zamandır var, yani santraliniz normal çalışıyordu da belli bir tarihte mi başladı yoksa santrali kurduktan sonra bu sorunla mı karşılaştınız.

bazlar ip bağlı ise network tarafta baz istasyonlarının port configleri doğru mu?

bildiğim kadarıyla alcatel ip baz için multicast istiyor (roaming yaptığı için) santrali veya baz istasyonlarını yeni kurduğunuzu varsayarak, baz istasyonlarının takılı olduğu port configleriyle ilgili de olabilir.

Gönderildi : 22/06/2016 17:42

(@farukgeyik)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Zafer Bey merhaba,

şirkete baslayalı 6 ay oldu ve böyle, santralcimizle görüşüyorum ama pek bi sonuca varamadık. konfiglerde sorun olduğunu sanmıyorum bi değişiklik yapılmadı yakın zamanda.

Gönderildi : 29/06/2016 20:25

(@ZaferSEN)
Estimable Member

santral firmasıyla bakım anlaşmanız varsa yapacağınız şey; gelecekler, santralde sorun yoksa Türktelekomu arayacaksınız ikisi konuşup çözecek.

benimle alakalı değil deyip işi paslayamazlar, çözmek zorundalar, türktelekomla santral arasında aynı ayarların olması için de ikisinin görüşüyor olması lazım.

dediğim gibi sorunun türktelekomda olacağını sanmıyorum, santral üzerindeki veya network üzerindeki dect ayarlarıyla ilgili bir sorun var gibi düşünüyorum.

Gönderildi : 30/06/2016 11:48

(@farukgeyik)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ben de sizin gibi düşünüyorum Zafer Bey, teşekkürler yanıtlarınız için.

Gönderildi : 30/06/2016 14:55

Paylaş: