Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cisco IP Santral

Okan Yılmaz
(@OkanYilmaz)
Üye

Merhaba, 

IP santral alt yapısına geçmek istiyoruz ve tercih edilen marka Cisco. Bu konuda deneyimli, sizlerinde daha önceden bildiği çalıştığı deneyimli firmalar varmı acaba teklif ve danışmanlık alabileceğimiz?

Teşekkürler.. 

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 15/07/2015 12:22
Emrah Yetimler
(@EmrahYetimler)
Üye

Merhaba,

Bu üreçte faydalı olacak birkaç makale linki ekliyorum. Bence önemli olan ihtiyacı anlamak ve orta/uzun vadede sizi yormayacak bir çözüm kurgulamak...

http://www.karel.com.tr/blog/telefon-santrali-satin-alirken-bilmeniz-gereken-15-kriter

http://www.karel.com.tr/blog/ip-telefon-santrali-kullanmak-icin-10-neden

http://www.karel.com.tr/urun-cozum/ip-santral-ve-iletisim-cozumleri

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/07/2015 15:53
M. Oğuzhan ÖZKURT
(@m-oguzhanozkurt)
Üye

Merhaba,

Marka belirlemişsiniz ama yine de 3CX'i incelemenizi tavsiye ediyorum. Gayet başarılı ve rakiplerine kıyasla toplam sahip olma maliyetinde çok uygun. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/07/2015 17:41
Okan Yılmaz
(@OkanYilmaz)
Üye

Merhabalar,

cevaplar için çok teşekkürler. 3Cx i çok duydum fakat hakkında fazla bir bilgim yok. Bizim diğer noktalarda (ağırlıklı yurt dışı ofisleri) cisco kullanıldığı için bizde sorun ve uyum problemi yaşamamak için Cisco dan şaşmayalım diye düşündük. 3Cx i kurduk diyelim diğer bu santrallerle uyum konusu ne olur peki? Bir sıkıntı yaşarmıyız? 

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 20/07/2015 17:11
Aykut SAGLAM
(@AykutSAGLAM)
Üye

FreePBX'i tavsiye ederim, ücretsiz yazılım altyapısında calısır. Destek alabileceğiniz kurumsal firmalar da var. Markalı santraller genelde size esneklik saglamaz. Lisanslamanın maliyetinden dogan dezavantajlar tasırlar. Eğer şirketinizde bir müsteri veritabanı var ise entegrasyonu saglanabilir. www.freepbx.org.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/07/2015 14:09
M. Oğuzhan ÖZKURT
(@m-oguzhanozkurt)
Üye

Uyumdan kastınız tam olarak nedir anlayamadım ama biz aktif olarak kullanıyoruz ve dünyanın bir çok ülkesi ile görüşüyoruz. Arama ve aranma anlamında bir sorun yaşamadık. Ancak siz santralleri birbirleri ile bağlayacağız ve karma bir yapı oluşturacağız derseniz detaylıca incelemek lazım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/07/2015 14:56
Paylaş: