Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Freepbx Pin Sets ayarlari hk.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
512 Görüntüleme
(@boracosgun)
Gönderiler: 79
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaslar merhaba .

Freepbx (Elastix ) santralim var .

Dahili kullanicilarim dis aramalari sifre girerek yapiyor . Outbounds Routes da bu sekilde ayarladim.

Ic kullanicilarimdan haric olarak Microsoft Lync kullanicilarim icin  Freepbx de trunk tanimladim ve Lync kullanicilari hem ic dahililerimi arayabiliyor hemde dis hattimdan arama gerceklestirebiliyor . Bu dis aramalari yaparken ic kullanicilarimda oldugu gibi sifre girmesi gerekiyor. 

Ben Lync kullanicilarimin dis hat aramalarinda sifre girmesini istemiyorum .  Pin Sets sadece dahili kullanicilarim icin gecerli olmasi gerekli . Sistemi bu sekilde nasil ayarliyabilirim bir fikriniz yada oneriniz var mi acaba ?

Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

Gönderildi : 15/12/2014 19:32

(@ibrahimDOGAN)
Gönderiler: 261
Reputable Member

Merhaba,

Grup oluştur. Birinci grup sadece belirttiğin şifreyi girerek arasın. Diğer gruptaki dahililer direk arayabilsin.

Bu tanımları genel yaptığın için tanımı ikiye böleceksın 

Gönderildi : 15/12/2014 19:50

(@boracosgun)
Gönderiler: 79
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar Ibrahim bey konuyu biraz daha acmanizi rica edebilirmiyim . Grup tan kastiniz  Ring Group mu olusturmaliyim ? 

Merhaba,

Grup oluştur. Birinci grup sadece belirttiğin şifreyi girerek arasın. Diğer gruptaki dahililer direk arayabilsin.

Gönderildi : 15/12/2014 19:56

(@AykutSAGLAM)
Gönderiler: 42
Trusted Member

Aynı trunk bilgileri ile yeni trunk oluşturun, custom context modulu ile sadece lync sip kullanıcılarının cıkıs yapabileceği sekilde tanımlayın

Selamlar Ibrahim bey konuyu biraz daha acmanizi rica edebilirmiyim . Grup tan kastiniz  Ring Group mu olusturmaliyim ? 

Merhaba,

Gönderildi : 08/01/2015 02:49

Paylaş: