Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Elastix Santral Anonsu Ses Kalitesi Problemi

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
631 Görüntüleme
(@OmerFarukErol)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

şuan elastix 2.4 kullanıyorum.

sistem benden 8000Hz Mono 16 Bits Wav formatında istiyor santral anonsunu.

Ben bu formatın sadece  8000 Hz yi 16000 hz yapınca problem büyük ölçüde düzeliyor ama sistem bu anonsu çalmıyor.

istediği formattaki bir seste istediği kadar kaliteli bir ses olsun berbat gözüküyor.

benim anlamadığım tok sesli erkek sesleri var.mesela türkiye finansın sistemi.gayet güzel çıkıyor ve ses hiç bozulmamış.bunlar nasıl yapmış???? 

Gönderildi : 04/09/2014 20:46

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Onlar sanırım elastix kullanmıyorlar. Kayıt işlemini verdiği format üzerinden yapmanız gerekiyor. Eğer convert edip yüklerseniz ses bozuluyor.

Gönderildi : 05/09/2014 13:35

(@ibrahimDOGAN)
Gönderiler: 261
Reputable Member

Merhaba,

IVR için yükleyeceğin sesin kalitesini düşürmelisin. Yüksek kalitede ses yüklediğinde bu sorunların olması muhtemel.

Kolay gelsin 

Gönderildi : 08/09/2014 13:39

(@engindede)
Gönderiler: 12
Active Member

selam,

gold wawe isimli programı indir bilgisayara 

sonra elindeki ses dosyasını aç o programla birlikte

daha sonrada yeni bi dosya oluştur de gold wawe   orda telephone diye bir seçenek vardır onu seç sana telefon sistemi kalitesinde yeni bi ses dosyası oluşturur sonra  senin dosyana gel ctrl c    de yeni dosyaya gel ctrl v  de yani kopyala yapıştır yap del yada trimle fazlalğını kes farklı kaydet ve o dosyayı yükle göreceksin ki çok güzel çalışacaktır.

yinede seste bozulma varsa  tekrar o dosyayı açıp gold wawe ile sesini biraz azalt tekrar yükle bu sefer kesin olur kolay gelsin.

Gönderildi : 13/09/2014 20:07

Paylaş: