Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

televizyon önerisi

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
497 Görüntüleme
(@ahmetEsenler)
Gönderiler: 35
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

iş yerimizde toplantı odasına, patron odasına ve genel müdür odasına televizyon yerleştireceğiz.  bu 3 televizyonun bulunduğu yere bilgisayar ile

televizyonun konacapı yere yaklaşık 12 mt uzunluğunda vga kablosu çekildi. bu 3 televizyondan ip kamera sistemi üzerinden kameralar izlenebilecek,

bilgisayardaki görüntüyü ekrana aktaracak (projeksiyonun görevini yapacak), yeri geldiğinde televizyon izlenecek. böyle bir yapı için hangi televizyon markası, modeli ve boyutu önerirsiniz.

Gönderildi : 04/06/2014 16:10

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Boyut sizin koyacaınız yer ile alakalıdır.

Ama toplantı odalarına tv yerine ekran koymanız daha iyi olur diye düşünüyorum. Çünkü koyacağınız ekranlar içersinde hem pc entegresi hem de dokunmatik özelliği olacağı ve uzaktan yönetebileceğiniz için toplantı zamanlarında çok daha fazla işe yarar. TV izleneceği zaman da turkcell tv veya tivibu ile izlenebilir. temas teknoloji diye bir firma var. Bu söylediğim ürünlerden istediğiniz şekilde yapabiliyorlar. Aynalı modelleri falan da var. Kapatınca tv gözükmüyor, sadece ayna gözüküyor.

Geçen ay ben firma girişine 2 adet tv aldım ve taktım. Benim aldıklarım samsung smart tv 46" lik. Bu ikisini tek pc ye hdmi ile bağladım ve birinde şirket videolarını diğerinde trafik bilgilerini gösteriyorum. TV ve bilgisayarı da otomatik olarak açma kapamaya ayarladım ve hepsi sabah 8:30 da açılıp akşam 18:30 da kapanıyorlar.

Gönderildi : 04/06/2014 16:24

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Bu arada bilgisayardaki görüntüyü tv ye aşağıdaki cihaz ile kablosu aktarabilirsiniz. 1 senedir projeksiyona takılı olarak kullanıyorum ve sorun çıkarmadı henüz.

http://www.planet.com.tw/en/product/product.php?id=48261

Gönderildi : 04/06/2014 16:27

(@ibrahimDOGAN)
Gönderiler: 261
Reputable Member

Merhaba,

Konu tamamen ayrılan bütçe ile doğru oranlı bizim sana yapacağımız öneriler kendi planımız doğrultusunda olacak.

Sadece tv olarak kullanılacak ekran bağlantısı yapılacak başka bir işlem yapmayacaksa maliyet açısından diğerlerine göre dahauygun olan LG kullanılıyor. Fakat bütçe varsa bu proje üzerinde uçuk şeylerde yapılabilir Emrah hocamında belirtmiş olduğu gibi 

Gönderildi : 04/06/2014 17:04

(@ahmetEsenler)
Gönderiler: 35
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba

bu ürünün fiyatı ve nereden alabilirim.

2) ayrıca ben 12 mt. vga kablosunu çektirip, sıva atıldı. acaba bu vga kablosu ile televizyon alırsak sıkıntı olurmu 

Gönderildi : 04/06/2014 18:08

Paylaş: