Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

telsiz sistemleri

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
337 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

Arkadaşlar işletme bana 18 km. alan içerisinde kullanılmak üzere  8 adet telsiz sistemi araştırmamı istedi. benim bu konuda hiç bir bilgim yok.

ne yapmam gerekiyor,

1) sadecfe telsiz aldığım zaman bu yeterlimi,

2)çekim için bir baz istasyonu olması gerekirmi, h

3) angi telsiz markası almam lazım,

4) bunun için frekans almam veya kiralama gerekirmi,

5) veya var olan bir yerden frekansı kullanabilirmiyim. 

sakaryada bu işi yapan firma varmı 

Gönderildi : 28/02/2014 14:02

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Yapıyı illa telsizle kurmak zorunda mısınız? Bizim iş yerindeki alanda çok büyük ama biz telsiz yerine Turkcell kullanmayı tercih ettik. Sadece kendi aralarında konuşabilen kısa kod yapısı mevcut. Bas konuş ile sanırım telsiz ortamını yakalayabilirsiniz ve km sınırı ortandan kalkar.
İlla telsiz kullanmanız gerekiyor ise eğer bir kaç firma ile iletişime geçip hem bilgi hemde fiyat araştırması sağlamış olursunuz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/02/2014 14:32

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Merhaba,
Yapıyı illa telsizle kurmak zorunda mısınız? Bizim iş yerindeki alanda çok büyük ama biz telsiz yerine Turkcell kullanmayı tercih ettik. Sadece kendi aralarında konuşabilen kısa kod yapısı mevcut. Bas konuş ile sanırım telsiz ortamını yakalayabilirsiniz ve km sınırı ortandan kalkar.
İlla telsiz kullanmanız gerekiyor ise eğer bir kaç firma ile iletişime geçip hem bilgi hemde fiyat araştırması sağlamış olursunuz.

Bence de en ekonomik yöntem bu olacaktır. Diğer türlü alacağınız cihazlar ve kurulacak baz istasyonları size yüksek maliyet çıkaracaktır. Bas konuşlu sistemler hem daha uygun hem de elinizdeki cihaz bozulduğu zaman temini kısa sürede olacaktır. 

Gönderildi : 28/02/2014 14:54

(@aliselvi)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Merhaba

Arkadaşlar işletme bana 18 km. alan içerisinde kullanılmak üzere  8 adet telsiz sistemi araştırmamı istedi. benim bu konuda hiç bir bilgim yok.

ne yapmam gerekiyor,

1) sadecfe telsiz aldığım zaman bu yeterlimi,

2)çekim için bir baz istasyonu olması gerekirmi, h

3) angi telsiz markası almam lazım,

4) bunun için frekans almam veya kiralama gerekirmi,

5) veya var olan bir yerden frekansı kullanabilirmiyim. 

sakaryada bu işi yapan firma varmı 

18 Km için Röle kullanılması gerekmektedir PMR telsizler 5-6 Km en çok açık alanda iş yapıyo die biliyorum. Ayrıca BTK 'dan Telsiz kullanım izni ve lisans bedeli gibi bir çok işlem yapmanız gerekecektir. Ülkemizde yasal olmayan fakat her yerde gördüğümüz Saneo marka el telsiz telefonlarını öneririm, Yagi anten uygulaması ile baya bi alanda iş yapar . 

Gönderildi : 04/03/2014 15:10

Paylaş: