Bildirimler
Hepsini Temizle

elastix kurulumu ve kullanımı  

  RSS
furkan gültekin
(@furkangultekin)
Üye

arkadaşlar çağrı merkezine elastix kurulacak ama nasıl kurulacağını ve nasıl kullanıldığı hakkında pek fazla bilgim yok eğer yardımcı olabilirseniz sevinir nasıl bir yapıya kurulmalı ve nasıl kullanılma bunun hakkında blgi verebilirseniz sevinirim 

şimdiden ilgi ve alakanıza teşekkür eerim 

Alıntı
Gönderildi : 14/02/2013 13:49
Murat CAN
(@muratcan-2)
Tecrübeli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Eğer daha önce elastix kurmadıysanız ve fikriniz yoksa bence bu işi direk siz yapmayın destek alın. Şimdi size buradan hiç bilmediğiniz bir konu hakkında destek olamaya çalışsak bile kurulsa dahi diğer ayarlarda kesin problem çıkacaktır.

İyi çalışmalar. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/02/2013 18:45
mehmet akpak
(@mehmetakpak)
Üye

ben yardımcı olmaya çalışayım elastix in kurulumu için belki ben sana yardımcı olurken biride benim derdime çare olur ben elastix 2.4  kurulumunu yaptım callcenter eklentirini de kurdum çalıştırdım kullanıyorum ancak ben de bu callcenter de aranılan kişiye istediğim ses dosyasını dinlettikten sonra  hat müşteri temsilcisine bağlanıyor. ben ise müşteri isterse bağlansın istemzse bağlanmasın yada ses dosyasını dinletdikten sonra hattın kapanmasını istiyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/03/2013 21:42
Yusuf Sartık
(@YusufSartik)
Üye

www.elastix.org adresinden ilgili ISO dosyasını indirip
CD sürücü bağlı sunucu veya sanal makineye ekleyerek çalıştırıyoruz.

Enter’a basarak kurulumu başlatıyoruz.

Kurulum esnasında kullanılacak dili English olarak seçiyoruz.

Klavye tipini trq seçerek Türkçe Q olarak ayarlıyoruz.Öncelikle kurulumu gerçekleştireceğimiz diski seçiyoruz.

Diskteki tüm verilerin silinerek işlemin başlaması için
Yes’e basarak ilerliyoruz.Tekrar Yes’e basıyoruz.

Disk bölümlemesini gözden geçirmek ilerlemek için No’ya basıyoruz.Ağ ayarlarını yapılandırmak için Yes’e basınız.

Enable IPv4 support seçeneğini de seçerek OK’e basınız.Statik IP atamak için Manual address configurationı seçip santralin kullanacağı IP adresi ve Netmask bilgilerini giriniz.

Daha sonra sırasıyla Ağ geçidi ve DNS IP adreslerini ve host adını giriniz.Zaman dilimi ayarlarını yapılandırıyoruz.SSH ve FTP şifresini belirliyoruz. MySQL root şifresini giriniz.Elastix web arayüzü admin şifresini belirleyiniz.Kurulum tamamlandı.

SSH şifrenizi root kullanıcı adıyla giriniz.Elastix web arayüzüne bağlanmak için burada gördüğünüz IP adresini tarayıcınıza
https://ipadresi şeklinde yazarak giriş yapabilirsiniz.

Not: Reklam içeriği olduğu için kaynak ve video linkleri kaldırılmıştır. Lütfen reklam içeriği olabilecek içerikler paylaşmayalım. Teşekkürler. Çözümpark Ekibi 

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/05/2013 14:11
 Anonim

[quote user="mehmet akpak"]ben yardımcı olmaya çalışayım elastix in kurulumu için belki ben sana yardımcı olurken biride benim derdime çare olur ben elastix 2.4  kurulumunu yaptım callcenter eklentirini de kurdum çalıştırdım kullanıyorum ancak ben de bu callcenter de aranılan kişiye istediğim ses dosyasını dinlettikten sonra  hat müşteri temsilcisine bağlanıyor. ben ise müşteri isterse bağlansın istemzse bağlanmasın yada ses dosyasını dinletdikten sonra hattın kapanmasını istiyorum.[/quote]

Merhaba, bende senin gibi kullanmak istiyorum Elastix'i. Lütfen yaptığın yüklemeleri adım adım yazar mısınız?

Teşekkürler,  

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/11/2013 13:53
İbrahim DOĞAN
(@ibrahimDOGAN)
Üye

Merhaba,

Elastix kurulum olarak basit yapı olarak görünsede konuda uzman değilseniz bu size ilerki zamanlarda sorun oluşturacaktır. güvenlik ayarlarınızın çok iyi bir şekilde yapılması gerekmektdir. Zira atak yemeniz yüksek ihtimal.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/11/2013 11:03
 Anonim

[quote user="İbrahim DOĞAN"]

Merhaba,

Elastix kurulum olarak basit yapı olarak görünsede konuda uzman değilseniz bu size ilerki zamanlarda sorun oluşturacaktır. güvenlik ayarlarınızın çok iyi bir şekilde yapılması gerekmektdir. Zira atak yemeniz yüksek ihtimal.

[/quote]

 

Merhaba İbrahim Bey, açıkcası tek istediğim donanımsal santral almadan dışarıdan bizi arayan müşterilere robot operatör ile cevap vermek.

Örnek: x şirketine hoşgeldiniz. satış hakkında bilgi için 1'i, genel olarak bilgi almak için 2'yi, sorunlarınızla ilgili tüm işlemler için lütfen sayfamızdaki iletişim formundan bize ulaşın.

 gibi bir robot operatör karşılayacak ve çağrı sonlanacak. Kısaca bunu yapmak istiyorum. 

Güvenlik ve atak olması konusunda tam olarak anlatmak istediğiniz nedir acaba? Tecrübelerinize dayanarak konuştuğunuzu düşündüğüm için soruyorum. Birde yukarıda bahsettiğim şekilde ayarlamak için adım adım neler yapmam gerektiği konusunda bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Şuan sanal sunucuda elastix 2.4 kurulu durumda, kurcalıyorum 🙂

Teşekkürler, 

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/11/2013 12:12
İbrahim DOĞAN
(@ibrahimDOGAN)
Üye

Merhaba atak ve saldırıdan kastım. santralinize dışarıdan gelen bağlantı ile üzerinizden çağrı başlatmaları. yani siz akşam evinize gittiğinizde sizin santralinizden sabah kadar çağrı yapabilirler. Bu durumu farketmemeniz sonucunda tarafınıza aşırı ciddi denecek faturaların çalışdığınız operatorden gelmesı olacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/11/2013 18:42
Paylaş: