Bildirimler
Hepsini Temizle

Ip Kameraları Internetten Izlemek  

  RSS
Tarkan Canbal
(@TarkanCanbal)
Üye

Herkese Merhaba,

Geçenlerde ip kamera kurulumu yapmıştım.Internetten çok rahat bir şekilde izleyebiliyorum.Fakat ip kameraları kurmamızdaki amaç bunu herkesin izleyebilmesiydi.Internetten çok rahat bir şekilde bunları izleyebiliyoruz fakat şöyle birşey var kullanıcı bunu izlemek için siteye internet explorer üzerinden girmesi gerekiyor.ActiveX yüklemesi için ve bazen ActiveX bazı sorunlar çıkartabiliyor.Ben bundan nasıl kurtulabilirim.Kamera yazılımı IVMS2000 sadece ActiveX ile izlenebiliyor.Acaba daha önce böyle bir sorunla karşılaşan birileri varsa bana yardım edebilir mi ?

Teşekkürler...

Alıntı
Gönderildi : 24/10/2012 15:27
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,
İşletim sistemleri içerisinde barınmayan bir active x ile bunu yapıyorsanız mecburen bunu kurmak durumundalar. Güvenlik amacı ile zaten browser üzerinde bunların kurulması kullanıcı seçimine bağlı bırakılmaktadır. Bu nedenle kamera firması ile iletişime geçerek bu şekilde bir yazılımının olup olmadığı konusunda bilgi alın.
Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/10/2012 15:49
Tarkan Canbal
(@TarkanCanbal)
Üye

Sorunda burada zaten güvenlik firması kurulumu yapamadığı için baştan sona kadar herşeyi ben yapmak zorunda kaldım.Firmayada ulaşamıyorum.Şu anda kameraları izleyebiliyorum sorun yok.Benim demek istediğim interentteki IBB kameraları gibi flash destekli yapabilir miyim gibi.Şu anda kullanıcılar sadece IE' ile izleyebiliyorlar.Acaba farklı bir çözüm var mı onu merak etmiştim.

Bu arada cevabın için teşekkürler... 

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/10/2012 16:01
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Ben teşekkür ederim. Benim firmadan kastım güvenlik firması değil kameraları üreten firma. Genelde Çin v.s. ülkelerden geliyor ama ip kamera olunca arkasında mutlaka kurumsal bir yapı vardır diye düşünüyorum. Telefon mail v.s. bir şekilde bir istek yaparsanız belki mantıklı bir çözüm sunabilirler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/10/2012 18:28
Tarkan Canbal
(@TarkanCanbal)
Üye

Kamera markası Dunlop.IVMS 2000 programıyla çalışıyor.Firmaya mail ile ulaşmaya çalıştım ancak bir türlü cevap alamadım.Benim amaçlamak istediğim IBB gibi kameraların flash player üzerinden izlenebilmesi.Yani bir şekilde bunları stream üzerinden vermeliyim.Ama daha önce hiç stream yada o tarz birşeyle uğraşmadığım için pek bilgim yok.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/10/2012 19:05
Tarkan Canbal
(@TarkanCanbal)
Üye

Konu hakkında bilgisi olan yok  mu ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/10/2012 21:44
Mustafa Gedik
(@MustafaGedik)
Üye

ActiveX ne gibi sorunlar çıkarıyor ki?? mesela kamerayı izleyecek olan kişinin ActiveX çalıştırmaya yetkisi yoksa elbette kurulmaz.. onun haricinde kesinlikle hiç bir sıkıntısı olmamaktadır.Kameraları izleyecek kişiye o pc de administrator yetkisi verip ActiveX yüklemesini yaptıktan sonra tekrar eski haline getirebilirsiniz..

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/11/2012 15:38
Tarkan Canbal
(@TarkanCanbal)
Üye

Öncelikle cevabınız için teşekkürler..

Bu kameraları internet üzerinden canlı yayın olarak izletmek istiyoruz.Fakat şöyle bir sorun var kameralar sadece Internet Explorer programı ile izlenebiliyor.ActiveX bildiğiniz üzere sadece IE üzerinden çalışıyor.Bizim istediğimiz tüm tarayıcılar üzerinden stabil bir biçimde çalışması.Yoksa uğraşılırsa chrome üzerindende bazı eklentiler kurularak da çalıştırılabilir ama siteye her giren adam IE üzerinden girmiyor ki ? 

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/11/2012 02:13
Tarkan Canbal
(@TarkanCanbal)
Üye

Yıllar sonra kimse cevap vermemiş ama, cevabı atayım. Bir süre sonra kameraların rtsp ip adreslerine bağlanılarak kameralara erişim sağlandı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/07/2017 17:59
Paylaş: