Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

merkez sube arası voip

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
379 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merkezde bir santral var ve subedede bir santral var. internet hat uzerinden voip kullanıyourz. 1 tane daha sube var sabit ipli bir adsl modem mevcut orada. biz bu sube ile voip yapmamız için neler gerekli santral takmadan bu işi nasıl yaparız. hangi tip telefon - modem vb.. cihazlarıda ekleyebilirmisiniz. konu hakkında fazla bilgim olmadığı için bilgileri eksik yada soruyu yanlış sormuş olabilirim. bir subede sadece adsl modem var merkez ile voip yapmam için ne yapmalıyım

saygılar

Gönderildi : 03/02/2012 17:35

(@ertanyildizdal)
Gönderiler: 285
Reputable Member

merkezde kullandığın santral digital ise diğer şubeye kullandığın santral ile uyumlu bir IP tabanlı telefon koyman yeterli.
kullandığın santralin web sitesine girerek uyumlu modelleri inceleyebilirsin.

Gönderildi : 03/02/2012 18:51

(@Anonim)
Konu başlatıcı

sorumu şoyle düzenliyorum ;

merkezde santral var sabit ip li hattımız var. birde yeni bir bina var sadece adsl haz var orada santral yok. ben bu yeni yer ile voip kurmam için hangi donanımlara ve network dizaynına ihitiyacım var.

Gönderildi : 03/02/2012 20:16

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

merkezde santral var sabit ip li hattımız var. birde yeni bir bina var sadece adsl haz var orada santral yok. ben bu yeni yer ile voip kurmam için hangi donanımlara ve network dizaynına ihitiyacım var.

İki adet DrayTek 2710VN alacaksın, iki nokta arasında hem VPn kuracaksın hemde VOIP kuracaksın. Kurulumu ve kullanımı oldukça basittir. Cihazlar iki adet hat sağlayacaktır. Uç nokta merkez ile VOIP görüşmesi yapacak aynı hatları kullanarak modemin üzerinde DSL kablosundan telefon edebilirler.

Gönderildi : 04/02/2012 03:45

(@Anonim)
Konu başlatıcı

İki adet DrayTek 2710VN alacaksın, iki nokta arasında hem VPn kuracaksın hemde VOIP kuracaksın. Kurulumu ve kullanımı oldukça basittir. Cihazlar iki adet hat sağlayacaktır. Uç nokta merkez ile VOIP görüşmesi yapacak aynı hatları kullanarak modemin üzerinde DSL kablosundan telefon edebilirler.

Bu konuyla ilgili referans alabileceğim bir dokuman varmı hocam. 

Gönderildi : 04/02/2012 16:35

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Bu konuyla ilgili referans alabileceğim bir dokuman varmı hocam. 

Simet.com.tr 🙂 tonla doküman var.

Gönderildi : 19/04/2012 00:50

(@DoganKIRDEMiR)
Gönderiler: 315
Reputable Member

Merhaba,

Mevcutta ki santral IP tabanlı ise 5060 UDP portunu aktif edin. 3. lokasyon'da IP telefon ile santaral IP'si (Static olmalı yoksa sürekli değiştirmeniz gerekir) ve kullanıcı bilgilerini girip system'e register etmeniz yeterli olacaktır.

Bilgisayar yada cep telefon'a softphone kurarak aynı işlemi ücretsiz yazılımlar ile yapabilsin.

Gönderildi : 28/03/2013 09:09

Paylaş: