Bildirimler
Hepsini Temizle

bilgisayarlı bilboard Reklam  

  RSS
Doğukan Cihan
(@DogukanCihan)
Üye

herkese merhaba 

öncelikle yapmak istediğim şey bir büyük Lcd televizyona ee pc bağlayarak şirket girişine açılış kapanış saatleri şirket tanıtımıyla ilgili reklamlar koymak ve bunların slayt şeklinde ( daha güzel görsel gosteren bir program varsa )  gösterilmesini istiyorum bunun için ne yapabılırım önerileriniz nelerdir. şimdiden teşekkür ederim. 

Alıntı
Gönderildi : 10/01/2012 00:42
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba dediğinize benzer bir sistemi iş yerinde kullanıyorum. Bir adet büyük lcd ekran ve basit konfigürasyonlu bir xp işletim sistemli pc kullanıyoruz. Ekran kartının çıkışına bir adet ekran çoklayıcı koydum. Aynı anda hem bir monitöre ve lcd ekrana görüntü aktarabiliyorum. Ekrana aktarılacak şey artık size kalmış dilerseniz bir powerpoint dilerseniz bir ekran koruyucu şeklinde aktarabilirsiniz. Ben program üzerindeki üretim ekranını aktarıyorum. Bunun maliyeti 50 tl ekran çoklayıcı lcd tvye olan uzaklığa bağlı olarakta 40-50 tl civarı kablo maliyeti olur.


Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/01/2012 00:51
Doğukan Cihan
(@DogukanCihan)
Üye

benim istediğimde böyle bir sistem ama sunum olarak farklı bişey istiyorum uzaktan müdahele edebileceğim server üzerindende olabilir. kolaylıkla güncelleyebileceğim sayfa biçiminde yapmak istiyorum. bunun için ücretli server üzerinden yazılımlar var ama kendim kurup yönetmek istiyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/01/2012 03:52
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Bizde dediğim gibi program olduğu için grafiksel ekran yansıtıyoruz bu zaman belli aralıklarlar kendini otomatik olarak güncelliyor. İşin donanımsal boyutu hem basit hem ekonomik.Yazılım konusunda belki bazı arkadaşlar bu tarz işlemler yapmış olabilir onlardanda fikirler gelebilir.
Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/01/2012 10:22
Paylaş: