Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

bilgisayarlı bilboard Reklam

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
333 Görüntüleme
(@dogukancihan)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

herkese merhaba 

öncelikle yapmak istediğim şey bir büyük Lcd televizyona ee pc bağlayarak şirket girişine açılış kapanış saatleri şirket tanıtımıyla ilgili reklamlar koymak ve bunların slayt şeklinde ( daha güzel görsel gosteren bir program varsa )  gösterilmesini istiyorum bunun için ne yapabılırım önerileriniz nelerdir. şimdiden teşekkür ederim. 

Gönderildi : 10/01/2012 01:42

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba dediğinize benzer bir sistemi iş yerinde kullanıyorum. Bir adet büyük lcd ekran ve basit konfigürasyonlu bir xp işletim sistemli pc kullanıyoruz. Ekran kartının çıkışına bir adet ekran çoklayıcı koydum. Aynı anda hem bir monitöre ve lcd ekrana görüntü aktarabiliyorum. Ekrana aktarılacak şey artık size kalmış dilerseniz bir powerpoint dilerseniz bir ekran koruyucu şeklinde aktarabilirsiniz. Ben program üzerindeki üretim ekranını aktarıyorum. Bunun maliyeti 50 tl ekran çoklayıcı lcd tvye olan uzaklığa bağlı olarakta 40-50 tl civarı kablo maliyeti olur.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/01/2012 01:51

(@dogukancihan)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

benim istediğimde böyle bir sistem ama sunum olarak farklı bişey istiyorum uzaktan müdahele edebileceğim server üzerindende olabilir. kolaylıkla güncelleyebileceğim sayfa biçiminde yapmak istiyorum. bunun için ücretli server üzerinden yazılımlar var ama kendim kurup yönetmek istiyorum.

Gönderildi : 10/01/2012 04:52

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Bizde dediğim gibi program olduğu için grafiksel ekran yansıtıyoruz bu zaman belli aralıklarlar kendini otomatik olarak güncelliyor. İşin donanımsal boyutu hem basit hem ekonomik.Yazılım konusunda belki bazı arkadaşlar bu tarz işlemler yapmış olabilir onlardanda fikirler gelebilir.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/01/2012 11:22

Paylaş: