Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

IVR çözümü.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
436 Görüntüleme
(@caglayanbenzer)
Gönderiler: 51
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Murat bey bu konuda özellikle sizin yardımlarını bekliyorum daha öncekiler gibi şimdi den teşekkürler.

Şirketimiz için basit bir otomatik cevaplama servisine ihtiyacımız var maliyeti cisco nun IVR sisteminden daha düşük.bu konuda bana biraz yol gösterebilirmisiniz daha önce kurmadımda bi fikrim yok yani.

Gönderildi : 02/05/2011 12:45

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Selam;

CUCM da pahalı bir çözüm çıkar. Voip Gateway Cisco ise, o tarafta çözüm sağlayabilirsiniz.  NME-CUE modul ile çözebilirsiniz. 3rd party çözümlerde var. Önek Asterisk ama ben hiç denemedim.

http://www.cisco.com/en/US/prod/collateral/voicesw/ps6789/ps5745/ps5520/product_data_sheet0900aecd806aefe4.html

Gönderildi : 02/05/2011 15:12

(@caglayanbenzer)
Gönderiler: 51
Estimable Member
Konu başlatıcı

CUCM 7.1 kullanıyoruz yeni bir cihaz almadan bunun üzerinde yapabilirmiyim ayrıca bir lisans a ihtiyacım var mı?

Gönderildi : 02/05/2011 15:16

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Aynı lisans gerekir. Hatta Call Center lar için ayrı bir server kuruyorsun. Cisco Unified Contact Center diye geçer.

Dediğim gibi dış hatlar (dijital veya analog) sonuçta bir voip gateway de sonlanıyor. Bunu üzerinde bir çözüme gidilebilir.

Destek  aldığınız firma ile görüşürseniz onlar daha iyi yönlendirir. Sonuçta yapıyı onlar daha iyi biliyor.

Gönderildi : 02/05/2011 15:28

Paylaş: