Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mikrofon Sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
369 Görüntüleme
(@refikaltinci)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Ben Windows Vista kullanıyorum. MSN'de Görüşme yaparken karşı tarafın sesi bana geliyor, benim sesim karşı tarafa gitmiyor. Mikrofon ayarlarını yapmaya çalışıyorum Denetim masaından ses aygıtlarını yönet bölümünden mikrofon ayarlarına geliyorum. Mikrofon ses kaydetmiyor. Erişim kolaylığından "Mikrofon Kur" dediğimde kurma işlemini yapmıyor. Acaba Mikrofon proğramını yanlışlıkla sildimde onun içinmi kurmuyor. Eğer Mikrofon Kur Proğramını sildiysem yeniden nasıl kurabilirim? veya bu proğramı nerde bulabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. 

Gönderildi : 12/07/2009 16:07

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba Sn. refikaltinci,

Msn üzerinden sesli konuşma işlemlerinin doğru olarak çalışması için öncelikle lokal ortamda ses aygıtlarının doğru olarak çalıştığını tespit etmelisiniz. Öncelikle elinizdeki microfonon çalıştığını başka bir bilgisayar ortamında test ederek doğru olarak çalıştığından emin olunuz. Daha sonra ses kartınında doğru yere takıldığından emin olunuz. Ses kartı donanımınızın doğru yüklenip yüklenmediğinin kontrollerini yapınız. Ses aygıtlarında ses kaydedici olarak microfon seçildiğinden emin olunuz. Daha sonra ses ayarlarından microfon sesinin açık olduğundan emin olduktan sonra tekrar deneyip lütfen geri bildirimde bulununuz.

Teşekkürler

Gönderildi : 12/07/2009 22:46

(@refikaltinci)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Teşekkür Ederim. Ömrüne Bereket

Gönderildi : 13/07/2009 13:37

Paylaş: