Forum

Windows imaging and...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows imaging and configuration designer Kullanımı

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,155 Görüntüleme
(@nailisler)
Gönderiler: 152
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba,
Uygun başlığı tam bulamadım umarım doğru yere açmışımdır. Custom bir windows dağıtımı yapmayı planlıyorum clientlara eskiden windows işletim sistemini sysprep ve unattend dosyaları ile imajını alıp atıyordum fakat İnternette biraz araştırdım adk 10 'da imaging configuration tool ile daha kolay bir dağıtım yapmak mumkün.

Ben microsoft partner'dan windows 10 iso'sunu indirdim. onu bir dizine açtım. ve " Windows Imaging and Configuration Designer " açıyorum Windows image Customize 'i seciyorum.  proje adı veriyorum ardından wim file seçiyorum buradan windows 10'un install.wim dosyasını gösteriyorum.(partner'den indirdiğim isoyu açtığım klasörde ki wim dosyası) ve windows 10 enterprise ve diğer win10 versiyonları çıkıyor biz windows 10 enterprise kullandığımız için onu seçip devam ediyorum son adımda

Import a provisioning package (optional) ekranında hem daha önce hazırladığım pkkg dosyasını gösteriyorum hem orayı optional olduğu için boşta bırakıp finish basıyorum. sürekli 
---------------------------------
ERROR!
Failed to load setting store
--------------------------------

hatası alıyorum bir türlü bu hata için biz çözüm bulamadım yardımcı olabilir misiniz?
Teşekkürler

Gönderildi : 23/08/2020 15:55

(@cahityolacan)
Gönderiler: 514
Super Admin

Merhaba şöyle bir arama yaptığımda " windows imaging and configuration designer error failed to load setting store " karşıma Orjinal İmaj kullanılmadığında bu sorun olur ve sizler partner ekranında görebilrisini sanırım Windows için VL sürümlerini kullanmanız gerekiğini söylüyorlar bir öyle deneyin derim.

Kolay gelsin

Cahit YOLAÇAN
vExpert - vExpert NSX - CCNA- MCSE - CEH
https://www.vmwaretv.com

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/09/2020 10:07

(@nailisler)
Gönderiler: 152
Estimable Member
Konu başlatıcı

@cahityolacan Bilgilendirmeniz için teşekkürler partner sayfamda VL diye bir versiyon göremedim netten araştırıp indirip deneyip sonucu buraya ileteceğim.

Gönderildi : 04/09/2020 13:21

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Selamlar, son durum nedir?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/10/2020 15:18

Paylaş: