Forum

sccm error code 160...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sccm error code 1603

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
453 Görüntüleme
(@EminCanTurudu)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ;

Yapımızda yaklaşık 1500 kullanıcımız otomatik şekilde client yazılımını başarılı olarak aldı.Gelgelelim sorun çıkaran pc'lerimiz oldu.Manuel kurulumlarla sayıyı indirgemeye çalışmamıza rağmen manuel kurulumlara karşılık vermeyen bilgisayarlarımızda oldu.Bu bilgisayarlardaki loglarada baktığımda 1603 nolu hatayı almaktayım.Bu konuda bu tip sıkıntılarla karşılaşan arkadaşlarımızın tecrübelerini paylaşmasını rica ediyorum.Size log'un son 4 satırını iletiyorum.Genel araştırmalar VMI service üzerinde durulmasını gösteriyor.Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

<![LOG[MSI: Setup was unable to compile the file CcmExec_Global.mof
The error code is 80041001]LOG]!><time="12:16:41.973+-180" date="04-14-2009" component="ccmsetup" .................

<![LOG[MSI: Action 12:16:42: Rollback. Rolling back action:] ....................................................

<![LOG[Installation failed with error code 1603]LOG]!>................................................................

<![LOG[Next retry in 120 minute(s)...]LOG]!>..............................................................................

Gönderildi : 15/04/2009 03:21

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Merhaba,

WMI sorununa benziyor.Bunun için  http://windowsxp.mvps.org/repairwmi.htm   bu siteden işletim sistemine uygun olan neyse ona göre uygula.

Saygılarımla,

Gönderildi : 15/04/2009 11:39

Paylaş: