SCCM Device Gorunme...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

SCCM Device Gorunmemesi  

  RSS
gökhan yıldırım
(@gokhanyildirim)
Üye

Merhaba,

Forum sitelerınden edındıgım kurulum bılgılerıne gore calısmakta oldugum şirketımıze SCCM kurdum yalnız Assets and Compliance penceresındekı Devices kısmında normal şartlarda pclerı gormem lazım sanırım ama yenı oldugum ıcın sadece kurulum asamasını yaptım konu ıle ılgılı yardımlarınızı beklıyorum

 

SCcM uzerınde ofis ıcı clientlerı goremıyorum kendı pc me agent eklentısını manuel yuklememe ragmen gelmedı 

Alıntı
Gönderildi : 16/03/2017 20:36
Erkan GULMEZ
(@erkangulmez)
Üye

Merhaba,

 

Networkteki bilgisayarlarinizin SCCM server tarafindan nasil algilanacagini da belirlemeniz lazim. Ama, ama hepsinden once networkunuzun sinirlarini cizmeniz lazim SCCM'e. Boundaries tanimi yapmaniz gerek yani.

Bunun icin, Administrator tabina tikladiktan sonra "Hierarchy Configuration" yapisini genisletin ve altinda Boundaries'i gorursunuz. Create boundary diyerek networkunuzun IP araligini tanimlayin ya da subnetini girin kaydedin.

SOnra mutlaka bir Boundary group olusturun ve bu olusturugunuz gruba, bir onceki adimda tanimladiginiz networkunuz uye yapin. Boundaryler bir boundary gurubunun uyesi olmali.

 

Ondan sonra Hierarchy Configuration altinda Discovery methods var, en azindan Network discovery ve AD system discovery enable olsun (Heartbeat discovery zaten enable olmali). Enable ettiklerinizin gerekli network ayarlarini girip kaydedin. Bir sure sonra makineler gorunmeye baslar ve sonrasinda da SCCM client agent yuklemeniz gerek networkunuzdeki makinalara...

 

Hizli yazdim mesai bitiyor diye, hatalarimi gormezden geliniz lutfen

 

Kolay gelsin

EG

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/03/2017 23:20
gökhan yıldırım
(@gokhanyildirim)
Üye

Yardımınız için cok tesekkur ederım

 

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/03/2017 03:23
Erkan GULMEZ
(@erkangulmez)
Üye

Rica ederim, kolay gelsin.

 

Errorsuz gunler...

EG

 

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/03/2017 14:48
Paylaş: