Forum

service manager e-m...

Bildirimler
Hepsini Temizle

service manager e-mail incident konsola düşmüyor

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
370 Görüntüleme
(@mehmettopcuoglu)
Gönderiler: 342
Honorable Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Mail ile gelen IR lerin mailboxtan çekildiğini görüyorum ancak konsolda hiç bir şekilde görünmüyor bir ara oluşturduğum test maili ile düşüyordu farklı bir mail tanımlayınca düşmemeye başladı yardımlarınızı rica ederim.

Gönderildi : 23/05/2016 20:42

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhaba,

System Center Service Manager dan bahsettiğinizi düşünüyorum. Mail hesabını değiştirdiyseniz bu durumda workflow account u için Run As kullanıcısını da değiştirdiniz mi? Kullanıcının yetkili olmamasından kaynaklanabilir.

Detaylı bilgi için Operations Manager log larında hata var ise paylaşır mısınız?

Kolay gelsin...

Gönderildi : 24/05/2016 17:21

(@mehmettopcuoglu)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Selamlar

Evet Service manager dan bahsediyorum, mail hesabı ve Run As Account aynı test ettiğimde success alıyorum, kullanıcı mailboxuna girip baktığımda belirlediğim süre içinde mail process oluyor ancak bir türlü konsola düşmüyor, kullanıcı yetkisini aşağıdaki gibi ayarladım ilk yaptığım gibi

New-ManagementRoleAssignment -Role "ApplicationImpersonation" -User [email protected]

Run as account da destek az önce tekrar denedim maili çekiyor service manager ancak konsolda görünmüyor

Gönderildi : 24/05/2016 19:31

(@mehmettopcuoglu)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Selamlar sorun Active Directory Connectorunun olmamasından kaynaklıymış, ekleyince düzeldi,

Teşekkürler,

Gönderildi : 24/05/2016 20:45

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Elinize sağlık. Active Dirctory connector ü kullanmanızı öneririm. Böylece CMDB yapınız için verileri toplamanıza yardımcı olacaktır.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 24/05/2016 22:58

(@mehmettopcuoglu)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Service manager'ın dışarıdan gelen istekleri işlemesini nasıl sağlayabilirim, az önce dışarıdan bir mail attım gmail hesabımdan konsola düşmedi

Gönderildi : 27/05/2016 21:14

Paylaş: