Forum

SCOM 2012 R2 Linux ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SCOM 2012 R2 Linux Monitoring

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
336 Görüntüleme
(@OmerUcler)
Gönderiler: 506
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

SCOM Linux Monitoring yapılandırması yaparken Discovery aşamasında "Data at the root level is in invalid Line 2 Position1" hatası alıyorum. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. 

Agent yapmak istediğim sunucu özelleştirilmiş bir linux versiyonu SCOM yapısı ise SCOM 2012 R2 CU6 

Linux Resource Pool yapısına ait olan sunucuların restart edilmesinden bahsediliyor. Restart işlemini yaptım ama sonuç aynı. Nasıl ilerlemeliyim?

Gönderildi : 26/12/2015 00:42

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

(@OmerUcler)
Prominent Member
Konu başlatıcı

MP yüklediniz mi?  http://blogs.technet.com/b/klince/archive/2014/05/15/centos-linux-monitoring-setup-with-scom-2012-r2.aspx

MP olarak yükledim daha önceden monitor edilen Linux Sunucular mevcut durumda.

Gönderildi : 26/12/2015 18:58

(@OmerUcler)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

SCOM Linux Monitoring yapılandırması yaparken Discovery aşamasında "Data at the root level is in invalid Line 2 Position1" hatası alıyorum. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. 

Agent yapmak istediğim sunucu özelleştirilmiş bir linux versiyonu SCOM yapısı ise SCOM 2012 R2 CU6 

Linux Resource Pool yapısına ait olan sunucuların restart edilmesinden bahsediliyor. Restart işlemini yaptım ama sonuç aynı. Nasıl ilerlemeliyim?

Merhaba,

Sorunun nedeni Resource Pool. Kullandığım Resource Pool'u değiştirdiğimde sorunu çözdüm. Sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı olması açısından yazıyorum.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 16/01/2016 13:37

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 16/01/2016 23:34

Paylaş: