Forum

System Center Remot...

Bildirimler
Hepsini Temizle

System Center Remote Tool Yetkilendirmesi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
386 Görüntüleme
(@ahmetozer)
Gönderiler: 156
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

SCCM 2012 kullanıyoruz. Kurumumuzda help desk çalışanları için sadece Remote Tool kullanmak için SCCM konsolu kurdum. Bu kullanıcılar için farklı yetki, domain admins için farklı yetki vermek istiyorum. şu adımları uyguladım:

Administrative -> Overview -> Security -> Administrative Users altında helpdesk grubunu ekledim. Sadece Remote Tool Operator rolünü atadım.

Administrative -> Overview -> Client Settings altında yeni bir Custom Device Client setting oluşturdum. eski Setting dosyasından öncelikli yaptım. Priority 1 olan yeni oluşturduğum ayarın Set viewers kısmına help desk grubunu atadım. Priority 2 olan ayarın viewers kısmına domain admins grubunu atadım. ikisini de tüm bilgisayarlara deploy ettim. 

sorun şu ki, priority 1 olan ayardaki kullanıcı grubu doğru çalışırken priority 2 olan grup çalışmıyor. hangisi öncelikliyse o çalışıyor. ben iki ayrı grubun iki farklı ayarla bilgisayarlara bağlanmasını istiyorum. örneğin domain admins grubu uzak masaüstü bağlantısı yaparken kullanıcı onayı olmasın ama help desk grubu yaparken kullanıcı onayı istesin. nerede yanlış yapıyorum ?

Gönderildi : 11/08/2015 19:16

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Farklı collectionlar oluşturup o şekilde deploy edersen olacaktır.

Gönderildi : 31/08/2015 19:34

(@ahmetozer)
Gönderiler: 156
Reputable Member
Konu başlatıcı

evet çok mantıklı. ayrı collectionlara deployment yapmak ayrı ayrı grupların aktifleşmesini sağlar. teşekkürler 🙂

Gönderildi : 01/09/2015 11:13

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

🙂 iyi çalışmalar.

Gönderildi : 01/09/2015 12:44

Paylaş: