Forum

DPM : Replica incon...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DPM : Replica inconsistent, verification in progress

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
776 Görüntüleme
(@huseyinaltin)
Gönderiler: 169
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar hayırlı ramazanlar,

Dosya sunucusunun yedeğini alırken sorun yaşıyorum. System state ve bare metal kısmında bir sıkıntım yok. Sorun dosyaları yedek alamıyor olmam. Bu sorunu nasıl aşabilirim bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Server 2012 R2 üzerinde System Center 2012 R2 DPM bulunmaktadır.

Status: Replica inconsistent, verification in progress
Replica path: Click to view details
Latest recovery point: -
Oldest recovery point: -
Total recovery points: 0
Disk allocation: Replica volume: 3,986.46 GB allocated, 805.17 GB used | Recovery point volume: 65.21 GB allocated, 0 KB used

Gönderildi : 19/06/2015 14:31

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Merhaba ,

Herhangi bir log yok mu ? Mesela Hata verdiğinde bir log atar o logu bizimle paylaşır mısın ? 

Gönderildi : 19/06/2015 19:01

(@huseyinaltin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

The replica for  D:\ is currently being synchronized with consistency check. A consistency check can be started automatically or manually. To configure automatic consistency check options, modify this protection group using the Modify Protection Group Wizard. To start a manual consistency check, click Perform Consistency Check from the Actions pane on the Protection tab. (ID: 3104)

Yukarıdaki gibidir. 

Gönderildi : 23/06/2015 14:18

(@sakirsen)
Gönderiler: 21
Eminent Member

DPM kaynaktan verileri aldıktan sonra, hedef ile kaynak arasındaki bilgilerin tutarlığını kontrol eder. Buna "Consistency Check" denir. Eğer tutarlılık kontrolünde bir sorun meydana gelirse sizin aldığınız hata oluşur. Genelde sorunun kaynağı da yedeği alınan bir dosyanın hedeften tekrar okunamasıyla ilgilidir. Bu da 3104 hatasının peşine 3106 hatasının oluşmasına sebebiyet verir. DPM'nin log kayıtlarında ID: 3106 hatayı arayın. Burada hangi dosyanın okunamadığı belirtilir.

Gönderildi : 14/07/2015 13:06

(@huseyinaltin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bu sorunu halen aşabilmiş değilim. Aşağıdaki gibi uyarılar alıyorum. Aşağıdaki alıntıya dikkat edecek olursanız, 10 saatte almış olduğu yedek boyutunda bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Yedek 1.8TB dır.

Bu sorunu nasıl aşabileceğimi tespit edemedim.

Gönderildi : 14/09/2015 16:39

Paylaş: