Forum

SCCM Endpoint Prote...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SCCM Endpoint Protection Güncelleme sorunu

14 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
474 Görüntüleme
(@ahmetozer)
Gönderiler: 156
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Server 2012 R2 üzerinde çalışan SCCM 2012 var. Antivirüs olarak endpoint protection kullanıyoruz. kurumumuzdaki clientların bazıları güncellemeleri zamanında alıyor fakat  bazıları güncellenemiyor. mesela şu anda bazı bilgisayarlarda 1.181.68.0 sürümü varken çoğunda bu yok. hatta 70 gün önce oluşturulan tanımların olduğu clientlar var. sorun nerede olabilir ?

Gönderildi : 22/08/2014 12:52

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Bu sorunlu kullanıcıların birinde endpoint'i kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyebilirmisiniz?

Saygılarımla. 

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/08/2014 01:45

(@ahmetozer)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hocam kusura bakmayın biraz geç dönüş yapıyorum. 

bir kaç pc den endpoint protection kaldırdım uzaktan tekrar push ettim fakat yine eski sürümü kurdu. yeni kurulan bazı pc lerde otomatik olarak son güncelleştirme paketini alıyor ama bazılarında hala yeni kuruluyor olmasına rağmen eski sürümde kalıyor. güvenlik duvarı kapalı bu pc lerin. anlayamadım neden böyle yapar

Gönderildi : 01/09/2014 14:59

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Sccm loglarını incelermisiniz.

Gönderildi : 01/09/2014 18:40

(@ahmetozer)
Reputable Member
Konu başlatıcı

sccm ile ilgili çok fazla log var. doğrusu hangisini inceleyeceğimi ve ne aramam gerektiğini bilmiyorum 🙂

Gönderildi : 01/09/2014 18:47

(@ahmetozer)
Reputable Member
Konu başlatıcı

SCCM kurulu bilgisayardan güncelleme yapmayan herhangi bir "\\user-PC\c$\Windows\CCM\Logs" paylaşım klasörüne geldim. EndpointProtectionAgent.log dosyasını inceledim. "There're multiple groups have the same highest priority." şeklinde sarı ile vurgulanmış bir mesaj var. ard arda 7 kez aynı mesaj verilmiş. 

Gönderildi : 01/09/2014 19:52

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

! tane makıneyı formatlyıp tekrar denermısını ? bakalım bunda durum ne olacak ?

Gönderildi : 01/09/2014 19:58

(@ahmetozer)
Reputable Member
Konu başlatıcı

yeni kurulmuş makineye de eski sürüm antivirüs veriyor. denedim onu. hatta bir keresinde 1.183... versiyon verdi aradan zaman geçince 1.175... versiyona geriledi. sanki özellikle geri bırakır gibi 🙂

Gönderildi : 01/09/2014 20:19

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Merhaba, CU yüklemeyi denediniz mi?

SCCM 2012 SP1 olduğunu düşünerek http://support.microsoft.com/hotfix/KBHotfix.aspx?kbnum=2978017&kbln=tr  buradan gerekli CU5 hotfix I indirip kurarak deneyebilir misiniz? 

Gönderildi : 02/09/2014 01:47

(@davuteren)
Noble Member

Ayrıca şu ayarıda control etmenizde fayda var,

\Administration\Overview\Site Configuration\Sites\Hierarchy Settings altında Automatic Client Upgrade tabına gelerek Upgrade client automatically seçeneğini işaretlemenizde fayda olucaktır. 

Gönderildi : 02/09/2014 01:52

(@ahmetozer)
Reputable Member
Konu başlatıcı

en son 17 temmuzda CU3 yüklemiştim bazı problemlerimi çözmüştü. fakat bu yüklemeden sonra antivirüs problemi olması olasılığı nedir ?

Automatic Client Upgrade kısmına geldim fakat o sekmenin altındakiler pasif olarak görünüyor. başka bir yerden etkinleştirmek mi gerekiyor ?

Gönderildi : 02/09/2014 12:54

(@davuteren)
Noble Member

en son 17 temmuzda CU3 yüklemiştim bazı problemlerimi çözmüştü. fakat bu yüklemeden sonra antivirüs problemi olması olasılığı nedir ?

Automatic Client Upgrade kısmına geldim fakat o sekmenin altındakiler pasif olarak görünüyor. başka bir yerden etkinleştirmek mi gerekiyor ?

Böyle bir olasılık söz konusu olabilir, CU lerin amacı bu tarz bug dediğimiz problemlerin giderilmesi, bu amaçla en son sürüm CU leri sisteminize yüklemeniz tavsiye edilir.

resimdeki ayarı control edebilirmisiniz burada herhangi bir account tanımlı mı?

Gönderildi : 02/09/2014 14:20

(@ahmetozer)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Software Distribution Component Properties de üstteki seçenek seçili. Use the computer account olan. 

Software Update-Based Client Installation Properties de kutucuk işaretli değil. 

Gönderildi : 02/09/2014 17:55

(@davuteren)
Noble Member

o ayarları yapabilirmisiniz? test için, domain admin hesabını girin kullanıcı adı ve parolayı

Gönderildi : 02/09/2014 20:15

Paylaş: