Forum

System Center Confi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

System Center Configuration Manager 2012 R2'ye sakın KasperSky 10.2 Sürümü kurmayın

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
410 Görüntüleme
(@huseyindongul1)
Gönderiler: 79
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba

Bugün şirketimizde bir facia gerçekleşti ve Ucube Rus Sözde Antivirüs yazılımı KasperSky 10.2 SCCM database'i ve tüm rolleri uninstall etmiştir. Veritabanlarını bir güzel boşaltmıştır. Bu dünyada 3 yerde gerçekleşmiş. 3. Cüsü biz olduk.  Sözde Kasper bununla ilgili bir patch yayınlayacakmış. Ben buna göz göre göre şirket stratejisi derim. Yazık !!!!

Aman SCCM 12 R2 kuracaklar dikkat. !!!

İlgili forum
http://forum.kaspersky.com/lofiversion/index.php/t286819.html

Gönderildi : 27/03/2014 18:00

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

geçmiş olsun

Gönderildi : 27/03/2014 18:16

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Peki siz antivirus tarafında SQL için exclusion yapmışmıydınız ? 

Gönderildi : 28/03/2014 11:48

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Hocam merhaba,

Ben bir anti-virus programının bir program uninstall ettiğini ilk kez duyuyorum. Dosya'yı bloklar, karantinaya alır ama uninstall etmesi bana ilginç geldi. Bundan eminmisiniz? Başka bir sorununuz olmasın.

Saygılarımla. 

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/03/2014 21:03

(@huseyindongul1)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar

SQL için exclusion, SCCM kurulu path'leri vs  exclusion adına ne yapılması gereken varsa yaptık. Zaten SCCM 12 r2 için kaspersky'in exclusion tarafında bir best practices'i yok.

Kaspersky rusyadan gelen açıklamada bu problem 2 yerde daha gerçekleşmiş. 10.2 kaspersky'in SCCM12 R2'yi uninstall ettiğini üstleniyorlar. Kabul ediyorlar. Bunun için patch yayınlayacaklarmış.

Çok ilginç değil mi ?

Kaspersky 10.2  , SCCM12 'yi bir virüs olarak görmesi normal bir durum olamaz. Siber Strateji. Ama global bir dünyada yaşıyoruz. Bilişim firmalarıda bu global dünyada birleşmeli diye düşünüyorum. İşin içinde Rusya olunca insan düşünüyor.

Gönderildi : 31/03/2014 14:11

(@huseyindongul1)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Recep bey,

Elbette herhangi bir AV 'nin sunucu yada client tarafında yapabileceği rolleri biliyorum. Uninstal etmesi çok ekstra ve benımde ilk kez karşılaştığım bir durum. Bunu Kasper'in kendiside kabul ediyor.  varsa test ortamınız lütfen kurup gözlemleyiniz. Uninstall olduğunu göreceksiniz.

Ama SCCM 12 R2  VE kasper 10.2 olmalı sürümler.

Gönderildi : 31/03/2014 14:19

(@MahmutKILIC)
Gönderiler: 1
New Member

Merhaba,

Evet bu yanlışa düştük maalesef, ertesi gün sistem dosyalarından eser kalmamıştı, durumu ilettik bir kaç gün sonra KasperSky Anti-Virüs 8.0 Windows Servers Enterprise Edition önerdiler, kurduk şuan bir sorun yok her ikisi de çalışıyor.

Gönderildi : 20/06/2014 20:27

(@huseyindongul1)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Mahmut bey geçmiş olsun 🙂

Gönderildi : 24/06/2014 13:07

Paylaş: