Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

SCCM 2007

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
315 Görüntüleme
(@OmerUcler)
Gönderiler: 506
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şubelere paket dağıtımı yaptığımda bazı subelerin content'ı kendilerine indirdiğini fakat kurarken hata aldığını görüyorum. Execution is complete for program xxxxxx. The exit code is 259, the execution status is Unknown Status hatası alıyorum. Konu ile ilgili olarak execmgr logundan baktığımdan böyle bir hata mesajı ile karşılaşıyorum. Nedeni hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Nasıl bir yol izleyebilirim ne yapmam gerekiyor.

Gönderildi : 16/09/2013 20:03

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba

Monitoring kisminda programin contect statusu nedir ? icerige erisim sorunu var anladigim kadariyla

client tarafinda datatransfer log dosyasini ccmtrace ile okudunuz mu hatalar nelerdir, gitmeye calistigi programin tam url sini log dosyasi icinden kopyalayip internet explorer ile test ettiniz mi 

Gönderildi : 17/09/2013 01:19

(@OmerUcler)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Monitoring kisminda programin contect statusu nedir ? icerige erisim sorunu var anladigim kadariyla

client tarafinda datatransfer log dosyasini ccmtrace ile okudunuz mu hatalar nelerdir, gitmeye calistigi programin tam url sini log dosyasi icinden kopyalayip internet explorer ile test ettiniz mi 

Hocam Merhaba,

Content Status kısmında sorunsuz görünüyor. Client tarafında istemci kendi lokali üzerine almıs görünüyor Datatransfer log dosyasını ccmtrace ile açtığımda

DTS job {5E09932A-D813-45B6-BB80-37B57DF20D06} has completed:
 Status : SUCCESS
 Start time : 09/17/2013 02:01:25
 Completion time : 09/17/2013 02:01:25
 Elapsed time : 0 seconds

gibi mesajları görüyorum. Fakat execmgr logundan takip ettiğimde aşağıdaki gibi bir hata alıyorum. SSCM konsol üzerinden rapor aldıgımda yuklendığını görmuyorum.

Execution is complete for program xxxxxx. The exit code is 259, the execution status is Unknown Status

Nasıl bir yol ilerleyebilirim ?

Gönderildi : 17/09/2013 21:00

(@OmerUcler)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Paketi incelediğimde WMI repair işlemi yapıp logları temizleyip servisi resetlediğimde cannot deploy software error run time excedded Event ID 10070 Program Failed hatası alıyorum.Bu hataları nasıl gözlemleyebilirim? Kullanıcı kendi lokaline download etmiş fakat run time excedded hatası almış. Paketten  kaynaklanan bir hata mıdır?

Gönderildi : 30/09/2013 00:09

(@OmerUcler)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Paketi incelediğimde WMI repair işlemi yapıp logları temizleyip servisi resetlediğimde cannot deploy software error run time excedded Event ID 10070 Program Failed hatası alıyorum.Bu hataları nasıl gözlemleyebilirim? Kullanıcı kendi lokaline download etmiş fakat run time excedded hatası almış. Paketten  kaynaklanan bir hata mıdır?

CCMExec.Log:Execute invoked by ccmexec

CCalTrackMgr::DoCallTrack invoked

No previous CAL data was collected on this system

CAL Collection was invoked and skipped

CAS.Log:Software Distribution Site Settings for the client are missing from WMI

GetSWDistSiteSettings failed with 0x80004005 Default Site Settings will be used.

Bu logları okurken aklıma takıldı acıklama olarak yorumlayamadım Paketin kurulamamasının nedenı bu olabilir mi acaba?

Gönderildi : 30/09/2013 01:35

(@serkanuzuner)
Illustrious Member

Selam

tavsiyem logların detayına girmeden once hangi log dosyasina girecegimize karar vermek.

Hepsinden once distribution point tarafinda bi sorun olabilir, monitoring - site status, component status kisminda hatalar varmi ? 

Gönderildi : 01/10/2013 01:56

(@OmerUcler)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Selam

tavsiyem logların detayına girmeden once hangi log dosyasina girecegimize karar vermek.

Hepsinden once distribution point tarafinda bi sorun olabilir, monitoring - site status, component status kisminda hatalar varmi ? 

Hocam Merhaba,

Sunucular üzerine dağıtımı tekrar yaptığımda sorunu çözdüm. Distribution Point tarafında Monitoring- Site Status ve Component Status kısmında hata mevcut değildi. Sormak istediğim soru öncelikli olarak hangi log dosyalarına öncelik vermem gerekiyor. Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim. 

Gönderildi : 13/10/2013 00:33

(@serkanuzuner)
Illustrious Member

monitoring - component status kisminda arama kismina dist yazin ilgili loglari iceren componenti filtreleyecektir

Gönderildi : 22/10/2013 00:21

Paylaş: