Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

SCCM Program Kurma

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
365 Görüntüleme
(@DurulCAMLI)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba, netwok ağımızda yer alan her bölgede bir adet sunucumuz var, bu sunucuları o lokasyondaki bilgisayarlara program kurmak için kullanıyoruz, Bunu da SCCM ile yapmak istiyoruz, SCCM Sunucumuz Ankara da yer alıyor, biz herhangi bir şehirdeki örneğin istanbuldaki makinelere istanbulda üzerinde bulunan sunucu üzerindeki programı kurdurmak istiyoruz (network trafiğini önlemek için) internette bulduğumuz videoları dökümanları inceledik, ama her seferinde clientler programı direk bölgedeki sunucudan çekmek yerine SCCM sunucusuna gelip bu server üzerinden çekiyorlar, bu da haliyle uzun sürüyor ve network trafiği yapıyor, acaba nerede hata yapıyoruz.

Teşekkür Ederim

Gönderildi : 12/09/2013 19:50

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Bölgelerdeki sunucularınızı DP Distributed Point olarak tanım yapıp gerekli programları seed yani gönderi işlemini gerçekleştirmeniz gerekir. Serkan hocanın bu konu hakkında portal üzerinde bir video su vardı hatırladığım kadarıyla

Gönderildi : 12/09/2013 19:57

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba

active directory site lari boundary olarak ekleyin, bu boundary leri il bazli boundary grup olusturup ekleyin, bu boundary gruplarada o ildeki distribution point sunucularini uye yapin 

Gönderildi : 13/09/2013 03:01

(@DurulCAMLI)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

Distribution Pointler ekledim fakat hata aldım neden hata verdiğini nerede görebilirim acaba biryerlerde hatamı yapıyorum eklerken. Distribution Point, Application Catalog ve SCCM 2012 ile program kurma konularında detaylı makale nerede bulabilirim.

Uploaded with ImageShack.us

Gönderildi : 13/09/2013 16:46

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Serkan hocanın dediği gibi boundry oluşturmanız gerek oluştururken de o bölgeye ait sunucuları oluşturulan boundry e eklemeniz gerekir. birde şuna dikkat etmek gerek bu durumda bu üzerindeki kırmızı işaret olan sunucularda sccm kurulumu için yazılımsal gereksinimler kuruldu mu ? IIS Bits servisi, .net framework  vs. firewall kapalı ya da gerekli portlar açık mı ?

Gönderildi : 14/09/2013 14:29

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

System center urunu komplike bir urun hatalari cogunlukla loglardan cozume ulastirabiliyoruz. Boundry grup olusturun. Boundry ve program kurma ile ilgili portalda makaleler paylasmistim onlari inceleyebilirsiniz. Ayrica sccm loglarini tracelog ile inceleyelim bu sekilde cozume ulasabiliriz

keyifli calismalar 

Gönderildi : 15/09/2013 02:26

(@MustafaIRIGUL)
Gönderiler: 29
Eminent Member

Logları paylasabilir misiniz?

Gönderildi : 29/09/2013 19:42

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Monitoring - kismina site ve component status hatalarina bakin, component altinda distribution point altindanki hatalara bakin ve burada paylasin

Gönderildi : 01/10/2013 01:58

Paylaş: