Forum

SCCM 2012 sp1 clien...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SCCM 2012 sp1 client a agent yükleyemiyorum

11 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,019 Görüntüleme
(@SemihSENTURK)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba 

client a agent deploy ilemi yapıyorum fakat client ta yüklenmiyor,ccmsetup log dosyasına baktığımda

Failed to receive ccm message response. Status code = 404 

GetDPLocations failed with error 0x80004005

Failed to get DP locations as the expected version from MP 'SCCM2012.domain.com.tr'. Error 0x80004005 

Failed to find DP locations from MP 'SCCM2012.domain.com.tr' with error 0x80004005, status code 404. Check next MP.

Have already tried all MPs. Couldn't find DP locations.

Failed to successfully complete WinHttp request. (StatusCode at WinHttpQueryHeaders: 404)

DownloadFileByWinHTTP failed with error 0x800040

CcmSetup failed with error code 0x80004005

bu şekilde hatalar olduğunu görmekteyim ,bu sorunu nasıl çözebilirim

Teşekkürler 

Gönderildi : 02/06/2013 19:06

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

software distribution point üzerine clientlarda admin hakkı verdiğiniz bir kullanıcıyı eklediniz mi? bu makale de alt satırda nasıl eklenildiğini gösteriyor.

http://www.davudows.com/article/SCCM-2012-SP1-ile-Windows-Yueklemesi-sirasinda-0x8.html

deneyip sonucu dönermisiniz

Gönderildi : 03/06/2013 12:21

(@SemihSENTURK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

software distribution point üzerine clientlarda admin hakkı verdiğiniz bir kullanıcıyı eklediniz mi? bu makale de alt satırda nasıl eklenildiğini gösteriyor.

http://www.davudows.com/article/SCCM-2012-SP1-ile-Windows-Yueklemesi-sirasinda-0x8.html

deneyip sonucu dönermisiniz

belirtilen kullanıcı domain admin yetkisine sahip , farklı bilgisayarlarda denedim fakat aynı hatayı alıyorum ,nasıl çözebilirim

teşekkürler 

Gönderildi : 03/06/2013 15:00

(@davuteren)
Noble Member

log dosyasını yada ekran görüntüsünü göndermeniz mümkün mü

Gönderildi : 03/06/2013 15:30

(@SemihSENTURK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

log dosyasını yada ekran görüntüsünü göndermeniz mümkün mü

Gönderildi : 03/06/2013 18:19

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Selam

sccm konsol, monitoring - component status altinda management point ile ilgili hata veren component varmi ? Anlasilan Management point sunucunuzda BITS veya IIS ile alakali baska bir sorun var 

Gönderildi : 03/06/2013 23:12

(@davuteren)
Noble Member

Serkan hocanın da dediği gibi DP olması gereken makinaya ve SCCM (MP olduğu makina) makinasına Bits servisini kurdunuz mu ? IIS servislerinin hepsini kurun ftp hariç. ayrıca webdav ın yüklü olduğunu kontrol edin.

Gönderildi : 04/06/2013 10:53

(@SemihSENTURK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hata bu şekildedir.BITS ve IIS de ilgili seçenekler yüklüdür ,webdav çalışmaktadır.

Gönderildi : 07/06/2013 14:31

(@serkanuzuner)
Illustrious Member

konsol - monitoring - site component ve site status altindaki hatalara bakarsaniz burada management poing ile ilgili hata logunun gorebilirsiniz, sag klik show all messages veya show error messages seklinde hata mesajlarini paylasirmisiniz 

Gönderildi : 10/06/2013 17:46

(@SemihSENTURK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

konsol - monitoring - site component ve site status altindaki hatalara bakarsaniz burada management poing ile ilgili hata logunun gorebilirsiniz, sag klik show all messages veya show error messages seklinde hata mesajlarini paylasirmisiniz 

managment point kısmı ok gözükmekte,component status de distiribution manager ise error gözükmektedir.sağ tık error kısmında yukarıda resimde belirttiğim hatalar gözükmektedir.

son aşamada şu an sistemde agent gönderebiliyorum uzaktan bağlanabiliryorum fakat program deploy edemiyorum

Yeni kuruluna Windows 7 bir bilgisayara agent kurdum,skype.msi deploy ettim fakat yükleme başarısız diyor,

4 farklı bilgisayarlara farklı programlar(winrar,7zip,lync client,cdburnerxp) v.s. deploy ettim yükleme ya başarısız diyor ya da uzunca süre bekliyor fakat yüklemiyor, hangi log dosyasından hata görebilirim ve bu hatayı nasıl çözebileceğim konusunda yardımlarınızı rica ediyorum

Teşekkürler

Gönderildi : 13/06/2013 01:32

(@serkanuzuner)
Illustrious Member

Selam

monitoring altinda deployment status altinda ilgili programa sag klik show status secebilirsiniz.

Istemci ve sunucu tarafindaki tum loglarin listesi ve aciklamasi mevcut

http://technet.microsoft.com/en-us/library/hh427342.aspx#BKMK_ClientOpLogs  

Gönderildi : 17/06/2013 18:07

Paylaş: